Olympionik Čelůstka je triatlonovým mistrem republiky, šampionkou je Šimáková

Jan Čelůstka a Jitka Šimáková. To jsou jména nových mistrů České republiky v olympijském triatlonu. Rozhodl o tom závod v Račicích, který byl nejen národním šampionátem, ale zároveň druhým dílem Českého poháru v olympijském triatlonu.

V závodě s názvem Kilpi Triatlon Račice bojovali triatlonisté na tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Pro jeden z vrcholů domácí sezony udělali pořadatelé oproti loňsku několik změn.

Čelůstka

Plavecká část měla jednu otočku, takže start i cíl byly na jednom místě. Trasa běhu pak vedla celou dobu po asfaltu a díky této změně měli diváci lepší přehled o dění na trati.

Jako první vylézal z vody Jakub Powada pronásledovaný Františkem Linduškou a Janem Volárem. V patách jim ale byl olympionik z Londýna Jan Čelůstka. Ten se pak prezentoval druhým nejrychlejším časem na kole a nejrychlejším časem běhu. Deset kilometrů uběhl za 31:40 a s náskokem minuty a čtvrt protnul jako první cílovou pásku. Druhý doběhl František Linduška, třetí pak Jiří Kalus.

Mezi ženami titul národní šampionky vybojovala Jitka Šimáková. Českými vicemistryněmi se pak staly Pavlína Švadlenková a Linda Vítová. Nejrychlejší závodnicí ale byla Slovenka Romana Gajdošová.