Triatlon

• MČR Ekol Superprestige ovládli v Brně Čelůstka a Rudolfová

RudolfováNa závěr sezóny se v Brně rozhodovalo o mistrovských titulech v olympijském triatlonu. 4.září se konal již 24.ročník Ekol Superprestige, který byl zároveň posledním podnikem Českého poháru v triatlonu. Mistrovský titul obhájil Jan Čelůstka. Mezi ženami kralovala Rakušanka Theresa Moser. Titul mistryně České republiky vybojovala Jitka Rudolfová.

6. 9. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Pilman 2016 – vítězný debut Kočaře a třetí triumf Křivánkové

KočařVe Žďáru nad Sázavou odstartoval v sobotu 27.8. šestý díl seriálu závodů Ford Czechman Tour. Za slunečného počasí bojovali na Pilmanovi dvě stovky triatlonistů na halfironmanské distanci. Z vítězství se při své premiéře radoval Lukáš Kočař z Ekol Elite a Simona Křivánková, která si upevnila celkové vedení v seriálu.

31. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Juniorským Xterra mistrem Evropy je Michal Švorc

ŠvorcDevatenáctiletý varnsdorfský rodák, svěřenec olympijského medailisty Jana Řehuly a student Michal Švorc vybojoval v juniorech zlatou medaili na evropském Xterra šampionátu v Žitavě minulou sobotu  20. srpna.

• V Karlových Varech zazářil Jonathan Brownlee

BrownleeBritský medailista z olympiády v Londýně a v Riu zazářil i na ETU Premium Evropském poháru v Karlových Varech. Neděle 28. srpna tak vstoupí do dějin českého triatlonu jako den, kdy u nás získala zlato největší triatlonová hvězda, která kdy u nás závodila. Jonathan Brownlee zvítězil s přehledem  a s náskokem přes čtyři minuty před Francouzi  Anthony Pujades a Simonem Viainem.

29. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Jonny Brownlee v Karlových Varech: Očekávám, že se mi bude dařit

BrownleeVe čtvrtek 18. srpna 2016 získal v Riu stříbrnou olympijskou medaili. Se starším bratrem Alistairem zopakovali výkon z Londýna, kde také stáli oba na stupních vítězů, tentokrát skončili první a druhý. Pouhých deset dní poté se Brit Jonathan „Jonny“ Brownlee představí v závodě CIS City Triathlon v Karlových Varech. Bude to první start olympijského medailisty z Ria v jakémkoliv sportu na českém území. Zároveň je Jonny Bronwlee zřejmě největší triatlonovou hvězdou, která kdy závodila na českém území.

27. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Lipno hostilo triatlonové profesionály i hobíky

GajdošováV rámci olympijského parku Lipno se v sobotu 20.8. konal již čtvrtý závod Českého poháru v triatlonu. Trať o parametrech  0,75 km plavání – 23 km kolo – 5 km běh zakusilo přes dvě stovky závodníků. Vítězkou mezi ženami se stala Romana Gajdošová a mužskou kategorii ovládl Jan Čelůstka. V neděli pokračoval triatlonový víkend open závodem.

25. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Vendula Frintová po zklamání na OH v Riu

foto. J. SeidlDíky České triatlonové asociaci vám nabízíme exkluzivní rozhovor s triatlonistkou Vendulou Frintovou přímo z olympijských her.

22. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Český pohár v triatlonu pokračuje u Lipna

FrintováV sobotu 20. srpna pokračuje Český pohár v olympijském triatlonu svým čtvrtým podnikem a tentokrát se bude bojovat u Lipna. U českého moře, jak se přehradní nádrži říká, čekají na triatlonisty sprinterské tratě. Po závodě budou moct všichni sportovci i fanoušci sledovat olympijský závod žen v Riu a fandit české reprezentantce Vendule Frintové.

18. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Železňácký double pro Jana Oppolzera a vítězný boj Petry Krejčov

KrejčováV Piešťanech se v sobotu 6. srpna konal čtvrtý díl seriálu závodů v dlouhém triatlonu Ford Czechman Tour. Na ironmanské distanci změřilo síly za krásného počasí několik stovek závodníků. Pro vítězství si doběhl s výrazným náskokem pražský borec Jan Oppolzer a potvrdil skvělou formu po triumfu v Otrokovicích. Mezi ženami byl k vidění skvělý souboj mezi Petrou Krejčovou a Simonou Křivánkovou.

10. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• TRIPrague jako součást celosvětové série?

TroPragueLenka Kovářová je předsedkyní České triatlonové asociace a pochopitelně nechyběla na vrcholné akci domácí scény, kterou byl závod TRIEXPERT TRIPrague. V centru české metropole se unikátní závod konal již podruhé. Šéfka českého triatlonu nyní věří, že tento podnik bude v příštím roce součástí celosvětové a prestižní série Challenge family. V rozhovoru zhodnotila závod v Praze a prozradila i své další plány.

7. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• V cíli jsem měla velkou chuť křičet

ŠvadlenkováBývalá plavkyně Pavlína Švadlenková se triatlonu věnuje necelé dva roky a v sobotu to byla její teprve čtvrtá “půlka” v životě. Závodnice z týmu Kerberos se stala novou mistryní republiky ve středním triatlonu. Jak prožívala závod a kolik emocí do něj dala, vyprávěla v rozhovoru.

3. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Velkou cenu E.ON v Táboře ovládli Rusové.

TáborV neděli 31.7. se v jihočeském Táboře konal 33. ročník velké ceny E.ON. Závod byl současně EP juniorů a MČR dospělých na sprinttriatlonových distancích. Početné pole ruských závodníků ovládlo celkové výsledky, česká reprezentantka Tereza Zimovjanová vybojovala bronzovou medaili, Jan Čelůstka skončil pátý těsně před Františkem Linduškou.

2. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Na TRIPrague kralovali Karel Zadák a Pavlína Švadlenková

ŠvadlenkováDruhý ročník triatlonového festivalu v srdci metropole měl po pátečním aquatlonu na sobotním programu ranní závod MINI TRIPrague (380 m plavání – 18 km cyklistiky – 4,2 km běhu), kde zvítězil Pavel Wohl. Hlavního závodu na halfironmanských tratích se zúčastnily tři stovky triatlonistů. Z vítězství se radoval Karel Zadák z Triexpertu a Pavlína Švadlenková z týmu Kerberos.

• Dětský aquatlon zahájil triatlonový TRIEXPERT TRIPrague v Praze

triatlonV pátek ve tři hodiny odpoledne odstartoval televizní moderátor a triatlonista Stanislav Bartůšek první rozplavbu v rámci aquatlonového závodu. „Letos je na startu víc dětí než vloni, takže jsme rádi,“ řekla spokojeně Lenka Kovářová, předsedkyně triatlonové asociace. Závodilo se v několika věkových kategoriích, podle věku čekala děti různá vzdálenost v bazéně Sokola Tyršův dům, který je jedním z partnerů TRIEXPERT TRIPrague. Závodu se zúčastnily i dvojčata vynikajícího triatlonisty Filipa Ospalého. „Přijel jsem do Prahy s celou rodinou a jsem rád, že i děti mají sportovní vyžití. Plavání ani běh zatím nijak speciálně netrénují, ale oba sporty dělají rády,“ řekl.

30. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Simona Křivánková získala stříbro na ME v dlouhém triatlonu

PoznaňPolská Poznaň hostila o víkendu 23.-24.7. Evropský šampionát na tratích dlouhého triatlonu. Česká reprezentantka Simona Křivánková se po excelentním výkonu v běžecké části maratonu prokousala až na skvělé druhé místo. Trio českých reprezentantů se vešlo do první dvacítky celkového pořadí.

28. 7. 2016 | Rubrika: Triatlon