Reprezentace v taekwondu zahájila společnou přípravu, dorazil i stříbrný boxer Rudolf Kraj

 

Po delší společné tréninkové pauze se sešel výběr České republiky taekwondo v technických sestavách, aby zahájil přípravu na nadcházející závodní sezónu. Soustředění se konalo v uplynulých horkých dnech ve sportcentru mělnického hotelu Olympionik pod vedením korejského mistra Lee Youn Jae a vedoucího reprezentace Petra Limprechta.

DSC_7051.jpg

Na úvod jsme zařadili tréninky cílené na nácvik stability v postojích, zapojení a posílení správného svalstva při jednotlivých kopech a také na efektivní strečink,“ uvádí Petr Limprecht. Následovaly tréninky zaměřené na jednotlivé sestavy a především intenzivní nácvik jejich problematických pasáží. Jedna tréninková jednotka byla vyhrazena kompenzačnímu cvičení a důkladnému uvolnění pod vedením fyzioterapeutky Kristýny Miškovské.

Zpestřením byla návštěva stříbrného medailisty z olympiády v Sydney Rudolfa Kraje, který se podělil o své zkušenosti nejen z olympijské přípravy a zápasů, ale hovořil také o motivaci, nastavení mysli a tvrdé práci při cestě na vrchol.

DSC_6919.jpg

Pozitivním hodnocením celého soustředěním nešetří vedoucí reprezentace Petr Limprecht: „V této době, kdy není ještě zcela jisté, kdy se vrátíme na závodní plochy, není jednoduché závodníky motivovat k velkým výkonům. Věřím ale, že se nám to povedlo a všichni účastníci soustředění si připravené tréninky a další program užili. Děkuji za skvělou atmosféru, která byla na soustředění po celou dobu. Horko, pot, dřina, únava, otevřená mysl, úsměv a dobrá nálada - to jsou výrazy, které přesně popisují celé soustředění. Velký respekt všem a velké poděkování mistru Lee za vedení tréninkových jednotek.“

DSC_7043.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.