Taekwondistka Dominika Hronová vybojovala páté místo na US Open

Svěřenci trenéra Viktora Jankovského sice nepřivezli z Las Vegas žádnou medaili, ale odměnou jsou jim cenné zkušenosti z bojů s velmi kvalitními soupeři.

Turnaj série G-2 v Taekwodno Kyorugi US Open 2018 se konal v americkém městě hříchů v Las Vegas. Do bojů vstoupil jediný mužský zástupce z Česka Petr Štefl v kategorii do 68 kilogramů a seniorky Iveta Jiránková a Kristýna Drobná v kategorii do 62 kilogramu. Následující den pak turnaj uzavřela svým úžasným vystoupením Dominika Hronová, která bojovala se soupeřkami do 49 kilogramů. Dominika nakonec získala krásné páté místo.

První turnajový den zahájila své vystoupení Iveta Jiránková, která nejdříve porazila Australanku jasným výsledkem. Podle slov hlavního kouče Viktora Jankovského v dalším boji bohužel nestačila na výbornou Číňanku, se kterou svedla velmi kvalitní zápas. „Petr Štefl se probojoval do druhého kola opět přes australského závodníka. Velmi vyrovnaný a tvrdý souboj s italským reprezentantem rozhodlo více napomínání na naší straně a tedy se do dalších bojů Petr neprobojoval,“ vysvětlil Viktor Jankovský.

Kristýna Drobná startující poprvé v seniorské kategorii neprošla přes Mexičanku, které až dokonce velmi znepříjemňovala život.

Nejlepší výsledek z Las Vegas si odváží Dominika Hronová, která nejdříve zvítězila nad domácí soupeřkou rozdílem dvaceti bodů. „V druhém kole se utkala s velmi kvalitní Kanaďankou a i v tomto boji byla lepší a postoupila do čtvrtfinále. Boj o medaili s excelentní čínskou reprezentantkou pro nás nezačal nejlépe, avšak Dominiky výkon s přibývajícím časem rostl a myslím, že to byl nejvyrovnanější souboj s vítězkou turnaje,“ chválí Jankovský svou svěřenkyni.

A už teď se čeští reprezentanti připravují v polském Karpaczi s týmem AZS Poznaň, kde se podle Jankovského soustředí na turnaj Slovenia Open a Dutch Open.

Barbora Walterová Benešová
Tisková mluvčí Czech Taekwondo federation

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.