Galashow není jen o strhující podívané. Organizátoři cílí i na podporu českého boxu

Kubánští boxeři stojí po třiceti letech v Praze proti týmu nejlepších boxerů z celé Evropy. Tisíce fanoušků tohoto nejdrsnějšího sportu se těší na jedinečný zážitek. Strhující galashow se uskuteční v pražském Paláci Lucerna ve středu 22. listopadu od 18.00 hodin. Nevídaná podívaná, která zahýbe boxerským světem, má mnohem větší ambice.

„Akce má v našem pojetí i vzdělávací charakter. Z našeho pohledu to není jen o show, byť těžko opakovatelnou, ale především jde o rozvoji českého boxu. Já osobně jsem měl to štěstí, že jsem před kvalifikací na olympijské hry mohl trénovat na Kubě, a byl to tak skvělý zážitek, že jsem se rozhodl jej zprostředkovat i dalším českým boxerům a trenérům,“ vysvětluje Ladislav Kutil, bývalý špičkový boxer a promotér galavečera Heroes Gate. I proto se součástí celé akce stal v neděli 19. listopadu seminář se šéftrenéry kubánské reprezentace pro české kouče.

Vybraní čeští trenéři se zúčastnili tréninku kubánské reprezentace, po jehož konci následoval dvouhodinový seminář vedený šéftrenéry kubánské reprezentace Rolandem Acebal Montesem a Raúlem Ángelem Férnandez Liranzem.

„Tito trenéři vychovali desítky olympijských vítězů a mistrů světa a dokázali získat dva tituly pro tým Cuba Domadores v nejprestižnější poloprofesionální boxerské soutěži WSB, kde se potkávají nejlepší světoví amatérští boxeři, ale dle profi pravidel, tedy bez nátělníků a na pět kol. Na letošním mistrovství světa v Hamburku byla kubánská reprezentace vyhlášena jako nejúspěšnější tým celého šampionátu s pěti zlatými a dvěma stříbrnými medailemi,“ pokračuje Ladislav Kutil.

„Box je sport, který patří celosvětově mezi divácky nejoblíbenější, a to především pro adrenalin a vzrušení, které při něm zažívají.  Nesmírně mě proto těší, že se nám povedlo do Prahy přivézt ty sportovce, kteří zaslouženě stojí na top vrcholu. Věřím, že podívaná na to nejlepší, co současný světový box nabízí, přiláká k tomuto sportu další české naděje. Děkuji celému pořadatelskému týmu za ohromné nasazení a obrovské množství času, které celé organizaci věnoval,“ říká Richard Fuxa.

 „Nápad přivézt do České republiky v současné době nejlepší tým světa vznikl v hlavách Dušana Palcra, Richarda Fuxy a Ládi Kutila, tuším, někde na kafi začátkem roku, pak už jen zbýval detail – celé to zrealizovat a najít sedm bláznů z Evropy, kteří se Kubáncům postaví,“ vtipkuje Pavel Hynek, match maker a předseda dozorčí rady České boxerské asociace. Podle jeho slov soupeře vybírali dle výsledků z mistrovství Evropy a finální soupisku uzavřeli po mistrovství světa v Hamburku. Nechtěli opakovat jasné zápasy, které proběhly na mistrovství světa, byť se jednalo o mistra Evropy. „Raději jsme dali šanci jiným nadějným evropským boxerům, kteří se se svým kubánským soupeřem ještě nepotkali,“ doplňuje Hynek.

Největší hvězdou evropského výběru bude více než stokilový Rumunský Tyson, jak se přezdívá Mihai Nistorovi. Ten totiž většinou vyhrává před limitem velmi útočným pojetím boxu a kromě titulu mistra světa APB se může jako jediný na světě pyšnit knockoutovým skalpem úřadujícího profesionálního mistra světa v těžké váze Anthonyho Joshui. Joshua letos v dubnu vstoupil do historie boxu, když v titulovém zápase porazil legendárního Vladimíra Klička. Ve výběru Evropy nebudou samozřejmě chybět ani čeští zástupci. Na podporu domácího publika se budou těšit dva odchovanci pražského boxu,  několikanásobný mistr ČR a v Bundeslize neporažený Erik Huliev a jeho mladší týmový kolega a naděje českého boxu Jiří Havel.

Poslední vstupenky na ojedinělou galashow je ještě možné zakoupit v předprodeji v síti TICKETPRO nebo v prodejním místě TICKETPRO v místě a v den konání akce od 16.30 hodin v Paláci Lucerna.

Více informací najdete na www.boxgalashow.cz

FOTO: Radek Cihla

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.