Mělnický taekwondista získal zlatou medaili na světovém online turnaji

 

Čtrnáctiletý taekwondista Vojtěch Beneš z mělnického klubu Hansoo uspěl na světovém online turnaji. Ve své kategorii a jako reprezentant České republiky porazil soupeře z Filipín, Saudské Arábie, Jordánska nebo Islandu. S přehledem vybojoval zlatou medaili v kategorii kadeti C.

„Mám z toho velikou radost, je to pro mě velký úspěch. Online závodění je úplně jiná zkušenost. Člověk by řekl, že to musí být jednodušší, když se můžete opravit a neudělat chybu, ale takovou možnost mají všichni závodníci. Proto daleko víc záleží na prezentaci, výrazu, výšce kopů, práci boků, energii a všem, co rozhodčí hodnotí,“ neskrývá nadšení teprve čtrnáctiletý bojovník.

Na květnovém otevřeném mistrovství Evropy skončil na jedenáctém místě. Zlatá medaile z víkendových semifinálových bojů je pro něj ovšem obrovským úspěchem. „Jsem velmi rád, že Taekwondo jako jeden z mála sportů může pořádat některé své turnaje v online prostředí. Jelikož jsme zvyklí být neustále na turnajích, připravovat se na ně, být prostě stále v pohybu, je tato online verze pro nás všechny dobrým zpestřením. Vojta uspěl na jednom z největších turnajů pro barevné pásky na světě. Je to jak pro něj, tak pro oddíl Hansoo a Českou republiku velký úspěch... jsem na něj velmi hrdý a jsem pyšným trenérem,“ nechal se slyšet mistr bojové školy Hansoo v Mělníku, kde Vojta trénuje už šestým rokem.

V nebližší době se chce Vojtěch spolu s trenérem Limprechtem začít věnovat i nové kategorii freestylu, kde jde především o akrobacii a závodník musí dodržet předem dané prvky, kopy, otočky a zároveň vymyslet vlastní choreografii boje.

Teď už si bude muset mladý závodník jen počkat, až mu nejcennější medaile domů dorazí poštou.

Barbora Walterová Benešová

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.