Frintová a Kuříková doběhly v TOP 10 na SP v Cagliari, Švarc měl v Mexiku dva defekty a do Ria se nepodívá

V italském Cagliari se na Světovém poháru v triatlonu dařilo oběma Češkám Vendule Frintové i Petře Kuříkové, které skončily v elitní desítce. Mužské trio ve složení Tomáš Svoboda, František Linduška a Jan Volár se umístilo v druhé polovině výsledkové listiny. V mexickém městě Huatulco bojoval Přemysl Švarc, kterému jeho olympijské naděje zmařil dvojnásobný defekt.

Kuříková

Po vynikajícím plavání vylézala Frintová z vody na čelních pozicích a v „tréninkovém tempu“ si doběhla pro šestou příčku celkového pořadí. „Voda i vzduch měly patnáct stupňů a to mi na motivaci moc nepřidalo. Silnice byla mokrá a nebezpečná. Nechtěla jsem riskovat pád, takže jsem cyklistiku i běh pojala tréninkově. Mám před sebou důležitější závody,“ řekla těsně po závodě první dáma českého triatlonu.

O místo za ní a s šestivteřinovou ztrátou se v cíli objevila Petra Kuříková, pro kterou je to jeden z nejlepších výsledků dosavadní kariéry. Dle jejích slov rozhodlo to, že měla ve sjezdech na kole menší strach než většina soupeřek a mohla na běžeckou část vybíhat v přední skupině závodnic.“Velmi mě motivovalo to, že jsem mohla jet v balíku s Vendy. Přestože vím, že tohle počasí ona zrovna v lásce nemá, tak jsem měla radost, že jsem ji v závěrečném běhu dokázala konkurovat,“ řekla Kuříková.

Ze tří Čechů v mužském závodě zajel nejlépe Tomáš Svoboda na 43. místě, 49. byl František Linduška a Jan Volár dokončil na 59. místě.

Frintová

V mexickém městě Huatulco se také konal závod Světového poháru a v horku a náročné cyklistice se bojovalo o body olympijské kvalifikace. Po zranění v podobě zlomeniny klíční kosti se do závodního kolotoče vrátil Přemysl Švarc, který stále živil naději na Rio. Bohužel měl opět smůlu, tentokrát ho zradil materiál. „V plavání jsem tahal za nejkratší konec a 1:20 ztráty na prvního je dost. Na konci startovního pole jsme za to s Libinem (USA) vzali a dojížděli uprchlíky. Jelo se mi mimochodem fakt dobře. Bohužel 3. okruh a defekt č.1 - naštěstí kousek od wheel stopu, tak měním kolo a už je jasné, že to bude jen o dokončení. Míjím pár odpadlíků a snažím se, co to jde. Bohužel konec 6. okruhu a já mám vzadu zase prázdno. Kilák ode mě týmový wheel stop, kde pro mě nemají žádné neutrální kolo. A je konec. Pokud existuje osud tak už jsem to pochopil. Test event Rio mi loni přinesl požár letiště, zpoždění 30 hodin, zrušení zpáteční letenky a při závodě stržení brýlí. A tady teď dva defekty. Bohužel OH Rio de Janeiro bude beze mě!,“ popsal Švarc na svém facebooku. Pro své první zlato v kariéře si doběhl Francouz Diemunsch.