Sprinttriatlon Mistrovství světa v Hamburku opanovala Zaferesová, Vendula Frintová skončila v první dvacítce

Poslední závodní prověrka před olympijským triatlonovým závodem se konala v sobotu 16.7.2016 v německém Hamburku. Na sprintových distancích kralovala tréninková kolegyně Frintové, Američanka Katie Zaferesová a Španěl Mario Mola. Z českých reprezentantů se nejlépe dařilo naší olympijské naději Vendule Frintové, která doběhla na 16. místě. Petře Kuříkové se závod příliš nevydařil a skončila na 54. místě. Mezi muži nestartoval nikdo z českých triatlonistů.

Frintová

„Byl to závod, který svým průběhem potvrzoval, že olympijský vrchol se nezadržitelně blíží. Rychlé plavání, aktivní cyklistika a běžecký koncert lemovaný množstvím diváků: tak by se dal v krátkosti shrnout průběh závodu. Po plavání se utvořila na cyklistice skupina sedmi závodnic, která si před běžeckou částí vytvořila náskok padesáti vteřin. Překvapivě v ní nebyla největší favoritka olympijského závodu Američanka Jorgensenová. Společně s naší Vendulou Frintovou byly první dvě, které zformovaný cyklistický únik nestihly. Na běhu se čekalo, kolik toho Američanka dokáže seběhnout. Nakonec nestačila pouze na tréninkové partnerky Venduly a to Katie Zaferesovou /USA/ a Rachel Klamerovou /NED/,“ popsal závod trenér Jiří Seidl. Vendula Frintová se na start postavila po nedávném závodě ve Stockholmu, kde měla zdravotní potíže. „Uplynulých 14 dní po nemoci ve Stockholmu nebylo vůbec lehkých. Jsem ráda, že i přesto, že jsem nebyla úplně fit, jsem udržela poměrně vysoký standard,“ řekla Frintová těsně po závodě.

Dalším závodem je již olympijský závod v Riu, ke kterému se upíralo celé čtyřleté úsilí. Závod žen na OH je na programu 20. srpna od 16:00 našeho času.