Na Bíteši se očekává souboj týmů ATT Investments a Elkov Kasper. Startovní listina je značně omlazená

Mimořádně velký počet talentovaných mladých cyklistů se letos připravuje na českou jarní klasiku Velké Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Celkem 37 debutantů v kategorii mužů a také juniorský národní tým figuruje ve startovní listině Bíteše. Loňské vítězství obhajuje sestava ATT Investments, která přiveze hned deset jezdců a měla by diktovat průběh závodu.

Tradiční jarní Bíteš je obvykle hodně taktický závod, který se rozhoduje buď v hromadných dojezdech, ale ještě častěji v únicích a síla týmů má na výsledek velký vliv. Stejně jak v minulých letech by měl v sobotu 6. dubna hrát velkou roli vítr, který na osmnáct kilometrů dlouhém cílovém okruhu vždy silně fouká.

Početní převaha tedy může rozhodovat a pardubický celek ATT Investments z tohoto pohledu nic nepodcenil. Na jih Moravy přijede s celkem deseti závodníky, mezi kterými je také Jan Kašpar, druhý muž v cíli ročníku 2022. Dále rychlý polský cyklista Bartosz Rudyk, zkušený Daniel Turek a ve spurtech menších skupin je často hodně rychlý a úspěšný i Dominik Neuman.

ATT Investments se musí obejít bez vítěze loňského ročníku Pavla Kelemena, který ukončil kariéru aktivního závodníka, přesto je tento ambiciózní tým největším favoritem Bíteše. Bude se ovšem muset popasovat s tvrdou konkurencí. Elkov Kasper nasadí sice jen šest cyklistů, ale mezi ně patří také Michael Boroš, sedmý nejlepší cyklokrosař na světovém šampionátu v Táboře. Boroš je skvělý i na silnici a už se dostal i do elitní reprezentace. Ve Velké Bíteši zahajuje letošní silniční sezónu a doplní ho pět mladých týmových kolegů, z nichž hned čtyři patří do kategorie mužů prvním rokem. Elkov Kasper je jedním z nejúspěšnějších týmů historie Bíteše, vyhrál více než desetkrát.

Do vývoje závodu budou chtít významně zasáhnout i jezdci z pořádajícího Favoritu Brno, kteří mají ve svém středu účastníka letošního dráhového mistrovství Evropy Adama Křenka. Ke svému prvnímu startu za Favorit se postaví i jeden z nejzkušenějších mužů pelotonu Denis Rugovac. Tým složený jen z mladých cyklistů má například nový celek ACS Development, kde závodí talentovaní bratři Kobrové. Nejlepší slovenská sestava Pierre Baguette sice nepřiveze svého nejslavnějšího člena Petra Sagana, ovšem i tak bude hodně silná, protože jezdců v červených dresech bude na startu deset. Nechybí ani závodníci z Polska, Maďarska, Rakouska a Nizozemska.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.