Sedmý ročník Milčova kolečka startuje v pondělí 8. května   

Již posedmé přijedou ve státní svátek do brněnských Bosonoh kolečkáři z celé republiky, aby si připomenuli památku bosonožského furianta Miloše Hrazdíry a oslavili cyklistická výročí letošního roku.

V úvodu se vzdává tradičně hold mnohonásobnému mistru republiky a kapitánu československé reprezentace Miloši Hrazdírovi, po kterém je benefice pojmenována. Děje se tak po historické znělce Závodu míru, kterou si připomínáme výročí konce 2. světové války, ale i další cyklistické borce borce, kteří se 72. roku po osvobození nedožili. A jistě dojde i na kapičku slivovice, kterou si připíjejí přítomné cyklistické osobnosti na počest legendárního furianta a cyklisty před jeho domem, kde v Hoštické ulici v lednu roku 1990 náhle zemřel. Hlavním smyslem Milčova kolečka  je ovšem kromě připomenutí odkazu Miloše Hrazdíry a největších úspěchů brněnské a jihomoravské cyklistiky také motivace ke sportování.

Ke startu intervalového závodu pro celou rodinu se staví zástupci všech generací.

Milčovo kolečko

Pro ty nejmladší jsou každoročním oceněním čokoládové medaile, které jim tradičně předává olympijský vítěz Jiří Daler, ti starší se zase rádi poměří s bývalými i současnými reprezentanty, kteří se rovněž staví na start závodu. Mezi startujícími nebude chybět ani náš úspěšný paralympionik Ivo Koblasa, který se pokusí vylepšit svoje loňské druhé místo v celkové klasifikaci. Prvních sto padesát přihlášených obdrží startovní číslo a pamětní list, na vítěze seniorských kategorií čekají ještě medaile a ceny od partnera akce.

V doprovodném programu zahrají Jiří Helán s kapelou, cimbalistka Broňka Schoříková s maminkou a Roman Horký, kteří zahrají i Bosonohám k jejich letošnímu výročí (první písemná zmínka – 780 let). Hrát a zpívat se bude pochopitelně také k letošním cyklistickým výročím. Kromě pětasedmdesátin dvacetinásobného mistra světa v kolové Jindřicha Pospíšila a vítěze Závodu míru Jana Smolíka a dalších individuálních výročí (Michal Hrazdíra – syn Miloše Hrazdíry – má 40) se začne slavit letošní 60. výročí založení Dukly Brno a totéž výročí Favoritu Brno. Chybět u toho nebudou současní představitelé obou našich cyklistických klubových velmocí a cyklistické osobnosti,

které se na šedesátileté historii obou oddílů podílely. Podle dobře informovaných zdrojů by dva z těchto borců – Jiří Daler a Pavel Doležel – měli dostat ještě každý dvě sedmičky vína (oba mají letos 77) se speciální vinětou Milčova kolečka. Ke gratulaci jsou pozvány

i legendy jiných sportovních odvětví, basketbalista Ivo Mrázek, gymnastky Věra Růžičková, Jiřina Langová a Hana Bubníková, hokejová legenda a populární expert Jaromír Meixner, předsedkyně Klubu olympioniků v Jihomoravském kraji Šárka Kašpárková. Jako speciální gratulant přijede ze Slovenska poblahopřát svým jihomoravským sportovním přátelům legendární hokejista Jožo Golonka.   

Milčovo kolečko 2017 se koná v pondělí 8. května v areálu FK SK Bosonohy v Hoštické ulici. Prezence začíná ve 12,30 hod., program startuje o hodinu později ve 13, 30. Vstup je díky podpoře statutárního města Brna volný a startovné je zdarma.  Záštitu převzali hejtmana Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, primátor statutárního města Brna Petr Vokřál a předseda České unie sportu v Jihomoravském kraji Pavel Blaha. (Víno pro jubilanty dodala jihomoravská rodina, která zásobila i slavnostní koncert k osvobození Brna Nebe plné hvězd. Slivovice je historická.)   

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.