Zlatý pohár města Pardubic nebo Červnové cross country Válečníka?

Široké možnosti vyžití nabídlo v sobotu 22.6. pardubické závodiště. Kromě 9 kvalitně obsazených dostihů se v diváckém sektoru odehrál Prima FRESH festival-gastro akce s nabídkou degustačních menu legendárních restaurací, vinařství a pivovarů, a po skončení dostihů koncertovala Anna K. Nás, zaryté fanoušky, ale zajímal hlavně sportovní program. V něm se nesmírně dařilo žokeji Janu Fajtejskovi, který, pokud se dostal do cíle, tak vítězně-ze 7 dostihů jich 5 vyhrál a 2x ho potkal pád. Nestartoval pouze v Červnové cross country Válečníka (STCC, I.kat.,3300m.), kde po boji ukořistil vítězství NORDSTRAND (ž. J. Bartoš) o dvě délky před MR ZURU (ž. P. Složil ml.) a o další půl délky zaostal třetí ANGKOR WAT (ž. J. Odložil), čtvrtý KING HEART (ž. O. Velek) ztrácel už 15 délek. Druhý dostih bez ž. Faltejska byl Memoriál Kamila Kuchovského (STCC, IV.kat.,3300m.), který ovšem vyhrál TRIBUTE (L. Neprašová) z trenérského úseku žokejovy manželky Alžběty Faltejskové. 

LS_2kval..jpg

Červnový termín nabízí hned dva hlavní dostihy, kromě kvalifikace je jím Zlatý pohár města Pardubic (STC, NL, 3900m.). Na startu tzv. klasické steeplechase se sešlo 9 koní. Osobně jsem se těšila na valacha HOLA QUE TAL (ž. J. Myška), který zde před více než rokem vyhrál impozantním stylem dostih přes proutěné překážky. Za měsíc po tomto triumfu byl zadržen ve francouzském Auteuil a od té doby jsem jej na dráze neviděli. Hned po startu se hnědák usadil na čele a místy vedl o několik délek. Na Malé vodě se zrodil jediný pád dostihu, který potkal DOUBLE LUCKa (ž. O. Velek).  Bohužel se mu tato chyba stala osudnou. Při náběhu do druhého kola se na HOLA QUE TAL dotáhl zbytek pole a na úrovni zahrádek byl nakonec zadržen. Za tempo nyní vzal PERRY OWENS (ž. J. Kocman), který udělal chybu na předposledním skoku a na špici ho vystřídal syndikátní ANGE PITOU (ž. J. Kratochvíl). Poslední skok už skákal hlava-hlava s favoritem NEW FRIEND (ž. J. Faltejsek), který od ANGE PITOU odešel jistě o 2 a ¼ délky. Třetí doběhl PERRY OWENS, čtvrtý DAŘBUJÁN (ž. J. Odložil), pátý ZIO REGINALDO (ž. J. Bartoš) a daleko dokončil ještě SKINS ROCK (ž. L. Matuský). 

2. kvalifikace (STCC, NL, 5200m.) se odběhla na zkrácené distanci, za to s navýšenou dotací na 1 milion korun. Odstartovalo 11 koní a na čele se pohybovali PLAYER (ž. M. Novák), UN REVE DAUTOMNE (ž. J. Myška) a ZATARO (ž. J. Best). Na druhém skoku udělala chybu YARA a její žokej Jan Odložil měl co dělat, aby se udržel v sedle. Tempo bylo velmi vlažné, na Francouzském skoku udělal chybu PLAYER, který pokračoval dál, ale upadla zde YARA. Po Malých zahrádkách se na špici objevil AENEAS (ž. J. Kratochvíl) a tempo se zrychlilo. Dál již dostih proběhl bez komplikací. Do cílové roviny točil první AENEAS, následovaný ZATARem, KORFU (ž. J. Faltejsek) a klisnou SANTA KLARA (ž. J. Bartoš). ZATARO z boje vycouval a o vítězství si to rozdala zbylá trojice, která si stupně vítězů rozdělila s odstupy krků. Vyhrál KORFU, druhý byl AENEAS a třetí SANTA KLARA. Dále se kvalifikovali HIGH IN THE SKY (D. Vyhnálek), STAR (ž. M. Stromský), UN REVE DAUTOMNE, ZATARO, AVERIS (ž. L. Matuský), BILBO D´ASSAULT (ž. J. Kocman) a poslední dokončil PLAYER.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting