NASCAR se vrátil na mostecký autodrom s velkolepou show

Poslední prázdninový víkend patří v Mostě už tradičně Mistrovství Evropy okruhových tahačů, ke kterým se letos připojila ještě evropská série NASCAR a MAXX Formula.

Závody amerických monster evropské série NASCAR se o víkendu vrátily mostecký autodrom. OMV MaxxMotion NASCAR Show přinesla ještě dramatičtější podívanou. Skoro třicítka velkých amerických stock-cars, které mají shodný výkon 400 koní, se liší v podstatě jen drobnými rozdíly v designu karoserie. Závod sliboval atraktivní souboje včetně dramatických momentů především v technické šikaně na konci cílové rovinky. Mezi největší hvězdy startovního pole patřil někdejší mistr světa F1 a vítěz Indy 500 Jacquese Villeneuve, který v sobotním závodě dojel jedenáctý a v neděli skončil čtvrtý. Jediný český závodník Martin Doubek se v sobotu radoval z třetího místa, v neděli ho vyřadila technická porucha.  

DSC03905.jpg

Sobotní závod NASCAR zdramatizoval déšť a vynucená zastávka v boxech na výměnu pneumatik. Vítěz Alon Day do něj startoval ze čtvrté pozice, ale po kolizi se na špici dokázal propracovat až z dvacáté příčky.

Domácí Martin Doubek startoval až v druhém sobotním závodě. Čekal jsem, že bude pršet, takže otázka spíš byla, jestli dát úplně nové nebo opotřebené pneumatiky. Věřili jsme, že tolik vody nespadne, a tak volba padla na opotřebené. Bylo to správné rozhodnutí, ale kvůli vysokým tlakům pak v šestém kole přestaly fungovat a musel jsem je chladit v kalužích. Nakonec z toho bylo třetí místo a nezbývá něž se těšit na neděli, kdy věřím v ještě lepší výsledek,“ shrnul Doubek svůj sobotní závod.

Skvělou atmosféru v Mostě vytvořili také diváci, kteří znovu mohli zavítat i do depa a užít si tak závodní speciály z bezprostřední blízkosti. Zaslouženou pozornost získal i Pace car – Ford Mustang ve speciální edici „Steve McQuen“.

DSC03916.jpg

Foto: Vilém Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.