Na mosteckém okruhu kraloval Norbert Kiss

Jezdci Norbert Kiss, Sascha Lenz a Adam Lacko, to je trojice, která svádí v letošním evropském šampionátu urputný souboj v závodech okruhových tahačů. Mostecký závod Czech Truck Prix byl po zrušených závodech na Nürburgringu druhým letošním podnikem po červnovém Hungaroringu.

Z mosteckého okruhu si dvě vítězství odvezl maďarský rychlík Norbert Kiss, v druhém a čtvrtém závodě vítězství brali André Kursim a Sascha Lenz.

Úspěšný byl mostecký víkend i pro Adama Lacka který získal dvě pódiová umístění v prvním a třetím závodě (bronz a stříbro) a v posledním závodě byl dojel čtvrtý.

Po dvou letošních podnicích na Hungaroringu a Autodromu Most vede šampionát Norbert Kiss s 84 body. O pouhé tři body zaostává Sascha Lenz a na třetím průběžném místě je Adam Lacko s 69 body.

Mimořádně úspěšný víkend v Mostě zažil druhý jezdec Buggyra Racing Teo Calvet, který s přehledem vede Goodyear Cup (95 bodů). Na mosteckém okruhu si připsal jedno celkově 2. místo, a dále bodoval na čtvrtém, pátém a osmém místě.

Všem závodníkům dalo pořádně zabrat velmi proměnlivé počasí. Sobotní Super Pole muselo být dokonce přerušeno, protože na části okruhu silně pršelo, ale v cílové rovince bylo zcela sucho.

Souboje silných trucků zvedaly diváky ze sedadel. Převážně slunečná neděle byla pro Lacka úspěšnější. V prvním závodě obhájil po několikakolové nervy drásající bitvě druhé místo. Nejprve byl za mnou Němec Jochen Hahn, pak jeho krajan Sascha Lenz. Zkoušeli to na mě oba několikrát v každém kole, ale držel jsem správnou stopu a nedal jim prostor,“ zhodnotil bezchybnou jízdu Lacko.

Skvělou podívanou po oba závodní dny nabídly závody OMV MaxxMotion NASCAR Show. Téměř třicítka velkých amerických stock-cars, které mají shodný výkon 400 koní, se liší v podstatě jen drobnými rozdíly v designu karoserie. Mezi největší hvězdy startovního pole patřil někdejší mistr světa F1 a vítěz Indy 500 Jacquese Villeneuve. Jediný český závodník v sérii NASCAR Eroupe, Martin Doubek se v sobotu radoval z třetího místa, v neděli ho vyřadila technická porucha.

Zpestřením víkendového programu byla MAXX Formula sdružující několik kategorií starších vysokoobjemových formulí (Formule 1, GP2, SuperLeague, IndyCar a další). Veronika Jaksch, jediná Češka ve startovním poli, dokončila bohužel jen první závod.