Žrout pneumatik ze Sárváru aneb Carboniacup potřetí tentokrát na Pannoniaringu

Další díl má za sebou série Carboniacup určená cestovním, GT vozům, prototypům i formulím. Garantem tohoto závodu byla firma MK Racing, která poskytuje pojízdný pneuservis přímo na závodech a distribuuje závodní pneumatiky Hankook a jejíž jméno se objevilo v názvu závodu.

Hankook Racing Day na Pannoniaringu měl ve vínku trochu jiné počasí jak na Slovakiaringu, kde se místo lijáku vystřídalo počasí tropické, a tak pneumatiky doslova hořely. No jednou je zima, jednou léto, pokaždé jak se povede, ale vždycky pro všechny stejné. Pannoniaring má pěkné zázemí a hlavně leží poblíž lázeňské oblasti Sárvár, tudíž není problém se vykoupat, nebo pojíst něco dobrého z místních specialit.

Začněme formulovou skupinou D, kde tentokrát konkurence trochu vázla, ale pro mostecký závod bude snad zase trochu větší konkurence. Ve skupině D1 zvítězil Honza Rieger s osvědčenou Gloríí C8F. Ve skupině do 1600ccm zvítězil Sven Steinbach z Německa s konstrukcí MT-77 a ve dvoulitrech skupiny D4 vyhrál Němec Danny Luderer, před krajanem Timo Rädleinem a Radkem Polákem z Lutopolu. Ten se s formulí Renault 2,0 hodně učí a bedna není zřejmě poslední. V D5 nedokončil závod Lubomír Světinský, ale i Dallara GP2 není perpetum mobile.

Ve skupině prototypů skupiny C dominoval mezi Performery, tedy rychlými motokárami Rakušan Karl Heinz Matzinger, před Švýcarem Neidhardtem a dalším Rakušanem Markusem Hoferem. Skupinu C2 pak opanoval další Rakušan Rudolf Schöfinger, Radič a Nimrichter s Radicaly nakonec cíl nespatřili. Mezi slabšími Caterhamy C3 dominoval MiVi, když za jeho zády skončili jak Rakušan Jürgen Kapeller, tak i Marek Bláha. C4 pak ovládl v silnějších Caterhamech Rakušan Marko Klein, před Jakubem a Martinem Křečkovými a čtvrté místo patřilo Janu Marečkovi na KTM X-Bow.

Ve skupině sériových aut B2 dominoval pro tentokrát Rakušan Franz Vögl na Lotusu Exige, před Alešem Göllnerem s Hondou Civic type R. Skupina B3 pak patřila Martinu Hanzlovi s Alfou Romeo, před Zdeňkem Čurdou s BMW a Petrem Moučkou s dalším BMW. B4 opanoval Radek Zimmer na Lotusu Exige a B5 se stala kořistí Miroslava Beera se Subaru WRx, před Lubošem Sázavou s Porsche. A v poslední skupině B6 s Fiaty Abarth si odvezl zlato Peter Szilagyi, před Ondřejem Szilagyiem a Martinem Pričem. Celkem se zde sešlo 13 vozů Abarth.

Skupina A cestovních a GT vozů přivedla do Maďarska celkem pěkné startovní pole. V nejslabší A1 si dojel pro zlato Nico Dauerer z Německa s VW Golf. Ve dvoulitrech vyhrál Arpád Viszokay s BMW 320, před svým krajanem Adamem Lengyelem s Toyotou GT86 a bronz si zasloužil další Maďar Bak Bertalan.

Třilitry skupiny A3 ovládl Němec Walter Förster s BMW M3, před krajenem Olafem Haeusnerem s dalším BMW M3 a Polákem A.Baczynskim s Porsche 944 S2. A4 neboli 3500ccm patřilo Maďaru Ferenzi Taschnerovi, před Jiřím Procházkou s BMW Z4 a Karlem Kováčem na BMW Z3M.

A7 s většími úpravami pro dvoulitry měli vítěze v Zdeňku Sýkorovi na Hondě CRX, před Jiřím Sedlákem s Hondou S2000. V A8 si dojel pro zlatý věnec Milan Valášek s Ginettou G50 GTR. Nejsilnější vozy opanoval v A9 Matin Böhm z Rakouska s Porsche, druhý za ním dojel s dalším Porsche domácí Zoltán Papp a bronz odvezl Honza Hladík ze Sape Motorsport opět se značkou Porsche.

Divácky velmi zajímavý bude závod v domácím Mostě, kam nás Carboniacup pozve 17.7.

Tak zase s Carboniacupem na viděnou.

Vláďa Rožánek a Carboniacup team 2019

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.