Známá fakta o jezdcích MAXX Formula

O víkendu se do Mostu chystají velké formule, i dvě F1. Tedy už trochu staršího data, ale věru pěkně rychlá monstra doplněná několika formulemi Dallara GP2, Indy, SuperLeague, či F3000. Ano pamětníci by řekli Interserie se vrací do Mostu.

Klass Zwart sice do Mostu nepřijede s Jaguarem F1, ale rekord okruhu při tréninkových jízdách již překonal. Zatím jen neoficiálně. Zwart je jedním ze zakladatelů série Euroboss, která v Mostě několik závodů už v minulosti odjela, jedno by však raději zapomenuli všichni. Klass absolvoval Interserii v Mostě také s monopostem Arrows IES V12 v roce 1999.

formulaMaxx(2).jpg

Karl Heinz Becker pojede v Mostě s Dallarou World Series by Nissan s motorem AER, ale tady zajásají opět pamětníci, pilot v jehož rodném listě najdeme letopočet 1944 startoval v Mostě již v roce 1985 se svým prototypem Lola T600 BMW, po jeho dalších vystoupeních však trnulo, to když v devadesátých letech doslova rozmetal Minardi F1 a v dalších letech opět jezdil další rychlé Minardi F1. Rychlost má doslova a do písmene v krvi. Pravidelně se účastnil také BOSS GP.

Na rekord okruhu má ustláno Bernd Hendlhofer, který jede na Arrows F1 A22 s motorem Asiatech V10, ten mosteckou trať zná z Austria F3 Cupu a jeho největším konkurentem v boji s časomírou bude Wolfgang Jaksch s Super Aguri Cosworth F1. Jeho žena Veronika Cichá Jaksch se jako jediná česká závodnice představí se svou Dallara GP2.

Další zajímavý vůz přiveze Ryschka Motorsport, jedná se o vůz IndyCar Dallara Chevrolet Antona Wernera, který pravděpodobně se stejným vozem vodil po dráze Joachim Ryschka v Interserii 2007.

Christopher a Gilles Brenierovi z Francie disponují technikou formule Superleague, tedy Panozem. Ano Don Panoz pořádal v Mostě European Le Mans Series 2001.

Dalším, kdo zná dobře mosteckou trať bude Kurt Bohlen ze Švýcarska, který jezdil Austria F3 Cup, i ve voze Palmi Motorsport. Ve třídě Masters startují dva monoposty F3000, tedy Reynard 95D Ford HB, tedy s podobným vozem jezdil Interserie pár let také Henry Büttner.

Jistě bude na co koukat, doufejme, že rekord DTM Mercedesu už tentokrát neodolá, volné tréninky naznačily, že při dobré konstelaci počasí se ho letos opravdu dočkáme!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.