Pořadatelé ankety Zlatý volant zveřejnili finalisty sportovních kategorií

Necelý týden před slavnostním galavečerem Zlatého volantu, na kterém budou oceněni nejlepší čeští automobiloví a motocykloví závodníci, odtajňuje pořadatel tři finalisty z každé z celkem osmi sportovních kategorií. Novinkou v hlasování do ročníku 2018 bylo zapojení široké veřejnosti, které připadla třetina váhy v hlasování. O zbylé dvě třetiny se postarala tradičně odborná porota složená převážně z motoristických novinářů. Vyhlášení vítězů proběhne ve středu 20. února v prostorách Pragovky v pražských Vysočanech.

Ručně vyráběnou zlacenou trofej Zlatého volantu si odnese absolutní vítěz automobilových kategorií, tj. držitel celkově nejvyššího počtu bodů z pěti kategorií Zlatého volantu. V podkategorii Závody na okruzích jsou do finále nominováni (v abecedním pořadí): Josef Král, Adam Lacko, který Zlatý volant vyhrál již třikrát a Filip Salaquarda. Vítězství v Závodech do vrchu si odnese jeden z těchto tří závodníků: Miloš Beneš, Vladimír Vitver nebo Lukáš Vojáček, přičemž v uplynulých letech si na vítězství v této kategorii sáhli všichni tři. Cenu za Rally a maratony obhajuje Jan Kopecký, který v loňském ročníku zvítězil již podesáté. Jeho vyzyvateli jsou Martin Macík a Martin Prokop. Na cenu za Autokros a rallyekros aspirují Václav Fejfar, který v minulosti zvítězil již pětkrát, Jakub Kubíček nebo Petr Nikodém, který obhajuje loňské prvenství. Sportovní kategorie Zlaté volantu uzavírají Motokáry, kde jsou do finále nominováni Patrik Hájek a Adam Kout, oba několikanásobní vítězové, a Roman Staněk.

Na trofej Zlatá řídítka pro nejlepší motocyklové závodníky jsou do finále nominováni rovněž tři závodníci. Jsou jimi oba čeští jezdci závodící v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů Karel Abrahám a Jakub Kornfeil. Trojici finalistů uzavírá nejúspěšnější český jezdec v disciplíně freestyle BMX Libor Podmol. Další sportovní kategorií je Cena Elišky Junkové pro nejlepší české ženy-závodnice, a to napříč motorsportovými disciplínami. Z početného zástupu nominovaných dam se do finále probojovaly dvě dakarské závodnice Gabriela Novotná a Olga Roučkova a rallyová závodnice Sandra Pokorná. Poslední sportovní kategorií je premiérově vypsaný Talent roku, kde není podmínkou ani pohlaví ani disciplína, ale pouze věk (do 23 let). Do finále postoupili okruhový závodník Petr Ptáček, rallyový jezdec Petr Semerád a silniční motocyklový talent Filip Salač. Specifikem této ceny je pravidlo, že talentem roku se může každý mladý závodník stát pouze jednou.

Kategorie

Finalisté

Závody na okruzích

Josef Král, Adam Lacko, Filip Salaquarda

Rally a maratony

Jan Kopecký, Martin Macík, Martin Prokop

Autokros a rallyekros

Václav Fejfar, Jakub Kubíček, Petr Nikodém

Motokáry

Patrik Hájek, Adam Kout, Roman Staněk

Závody do vrchu

Miloš Beneš, Vladimír Vitver, Lukáš Vojáček

Zlatá řídítka

Karel Abrahám, Jakub Kornfeil, Libor Podmol

Cena Elišky Junkové

Gabriela Novotná, Olga Roučková, Sandra Pokorná

Talent roku

Petr Ptáček, Petr Semerád, Filip Salač

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting