OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vyhlášení Zlatého volantu za rok 2018 proběhne v industriálním prostoru Pragovky

Tradiční motoristickou anketu Zlatý volant čeká 42. ročník. Slavnostní galavečer, který každoročně oceňuje nejlepší závodníky v řadě automobilových a motocyklových kategorií, se uskuteční ve středu 20. února. Oproti modernímu prostoru PVA Expo, kde se konal poslední ročník, vsadí tentokrát na industriální prostředí prvorepublikového strojírenského podniku Pragovka na Praze 9. Organizace celé události se opět ujme pražská eventová agentura Pozitif. „Jde nám o to, aby Zlatý volant navzdory své letité historii nestál na místě a vždy nabídl trochu novou koncepci. Co bylo v minulém ročníku pompézní a vyleštěné, bude tentokrát syrovější. Věřím, že rozlehlý průmyslový komplex, bude dobře korespondovat s tím, o co nám všem jde především, a sice o český motorsport,“ vysvětluje výkonná ředitelka pořadatelské agentury Pozitif Jana Svobodová. 

Za rok 2017 byly sošky Zlatého volantu, popř. Zlatých řídítek pro motocyklové závodníky, rozdány celkem ve 13 kategoriích. Odborná porota čítající desítky sportovních novinářů rozdala ocenění okruhovým závodníkům, jezdcům rallye, vrchařům, aj. Ceny za celoživotní přínos motorsportu převzali dva VIP čestní hosté: bývalý pilot F1 David Coulthard a motocyklová legenda Mick Doohan. „Pro nadcházející ročník opět sháníme velká jména. Přibyde také několik vyhlašovaných kategorií,“ říká Jana Svobodová s tím, že veškeré detaily ohledně kategorií, poroty apod. budou odtajněny na konci listopadu na chystané tiskové konferenci. „V tuto chvíli chceme hlavně vyslat signál fanouškům, že mohou s tradičním Zlatým volantem opět počítat,“ dodává.

Závodní sezóna 2018 se chýlí ke konci a porota složená nejen z motoristických novinářů si tak může začít rozmýšlet své favority. Novinky ze světa motorsportu a z příprav slavnostní události mohou fanoušci sledovat na Facebooku Zlatého Volantu nebo na webu zlatyvolant.cz, který právě prošel redesignem.

O Zlatém volantu:

Zlatý volant je nejstarší česká anketa v oblasti motorsportu, která za dobu svého trvání nezměnila ani svůj název ani hlavní trofej. Uděluje se od roku 1976 nejlepším automobilovým závodníkům. Hlavní trofeje se předávají v pěti kategoriích: Závody na okruzích, rally a maratony, autocross a rallycross, závody do vrchu, motokáry, cena Elišky Junkové a osobnost světového motorsportu. Více informací na www.zlatyvolant.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.