Zlato a stříbro z mistrovství světa Raceboardů

Mistrovství světa windsurfingové třídy Raceboard skončilo včera na Balatonu. V různých větrných podmínkách se odjelo 12 rozjížděk. A Češi byli velmi úspěšní. Na celkovém druhém místě skončil Petr Kučera (Rapid Brno) a získal tak stříbrnou medaili a dvě zlata – v kategoriích senior a muži těžcí. Zlato z vod Balatonu vylovila také Jana Slívová (YC Nechranice), která jako první žena závod dokončila na celkovém 13. místě. Na pátém místě byl Radim Kamenský (YC Velké Dářko), který bral stříbro v kategorii master a bronz v kategorii muži lehcí. Zcela suverénním vítězem celého závodu se stal Slovák Patrik Pollák, trenér našeho olympionika Karla Lavického.

První dva dny jsme závodili pod větrem, třetí den jsme si trochu zapumpovali. Je zde celkem 59 závodníků, kteří tenhle sport opravdu milují a dávají do toho vše. Je mi potěšením bojovat v takovém poli, je to náročné se probojovat na přední pozici s menší plachtou mezi těmi většími, ale dařilo se…“ popisuje průběh závodu Jana Slívová.

Pak slunce vystřídal déšť a zima, ale i tak to byly parádní závody. Jsem nadšená, že jsem v celkovém pořadí na 13. místě, a hlavně mistryně světa!  Lvice, která se probojovala mezi lvy a splnila si sen. Užila jsem si každý moment a dala do toho úplně všechno, až do posledního metru. Moc děkuji za podporu tátovi, který ve mě vždy věřil a bez jeho pomoci a podpory bych nikdy nemohla být tam, kde jsem. A gratuluji mu k 22. místu a čtvrtému v kategorii grand master. Zase nám všem ukázal, jak se to dělá,“ chválí.

I když to z mých dojezdů tak nevypadá (Patrik vyhrál devět z 12 rozjížděk), byl to velmi těžký závod a boj od začátku do konce. Vítězství pro mě hodně znamená, je to víc, než jsem čekal. Myslím, že klíčem bylo správné nastavení při jízdě na stoupačku. Byl to skvělý windsurfing,“ hodnotí Patrik Pollák.

Kompletní výsledky zde: https://worlds2022.raceboard.org/results

Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.