Lepší společný závěr projektu s technikou DTM si Michal Matějovský a ani celý Bohemia Racing Team přát už ani nemohli. Pilot v rámci Podzimní ceny Masarykova okruhu totiž po páteční vítězné kvalifikaci vyhrál také sobotní i nedělní sprint. Jezdec nyní s exkluzivní průpravou hodlá pokračovat v další závodnické kariéře.

 Audi 2012

V kvalifikaci zaznamenal Michal nejrychlejší čas v hodnotě jedna minuta a 55,671 sekundy, což znamená průměrnou rychlost přes 168 kilometrů v hodině! Navíc tak opět posunul své brněnské maximum a znamenalo to logicky i pole position na startovním roštu. V sobotu dopoledne se půlhodinový sprint startoval ještě na mokru a i když už nepršelo, na obutí slicků se v týmu nemyslelo. "Je fakt, že tak poslední tři kola už byla stopa vyježděná a hladké gumy by se daly použít, ale nemělo smysl riskovat. Při častém předjíždění jsem ze suché stopy musel často vyjíždět a znamenalo by to zbytečné riziko," okomentoval první vítězný sprint Michal. Rychlostní maximum bylo na vlhké trati o poznání nižší a nejlepší kolo zajel královéhradecký jezdec v čase téměř dvě minuty a deset sekund. I se dvěma průjezdy boxovou uličkou přesto dokázal zvítězit a za nejdůležitější považoval právě průběh závodu bez incidentů, či případných karambolů.

Nedělní závod se odpoledne jel na suchu a Michal si tak mohl sobotní opatrnost vynahradit skutečně spanilou jízdou a beze zbytku si užíval obrovský výkon stroje, jeho špičkové aerodynamické možnosti a neskutečný účinek keramických brzd. "Dva povinné průjezdy boxy jsme absolvovali podle plánu, ale náskok jsem pořád měl slušný, tak jsme zpomalení absolvovali ještě několikrát. Možná i jako show pro diváky na rozloučenou, každopádně jsem si tak mohl o to víc užít předjíždění soupeřů a nádherné chování auta při jízdě na hraně," líčil jezdec.

Dvouletý projekt seznamování s technologií DTM tak pro Michala skončil skvěle. "Musím znovu zopakovat, že jsem obrovsky vděčný týmu za perfektní spolupráci a pomoc. Všem, kdo mi tuhle šanci dali, chci vyslovit to nejpokornější poděkování. Sžít se s takovým autem nebylo jednoduché, ale snad se mi to povedlo. Zase jsem se prostě o kousek posunul a jsou tam dva principy. Jednak teď můžu řídit jakékoli hodně silné auto a nebude mi dělat problémy se s ním rychle seznámit. No a každý stroj nižší kategorie mi teď s návyky z DTM dovolí, abych z něj dostal skutečné maximum," dodal Michal, o němž se ví, že za dva týdny ve Španělsku osedlá pro změnu opět závodní truck, jehož ovládání logicky z jezdeckého hlediska představuje skutečně diametrálně odlišný styl.

"Nebudeme zastírat, že takové zakončení sezóny a sprintového mistrovství republiky pro nás bylo velice příjemné. Michalovo pole position a dvě vítězství jsou hezkou tečkou za sezónou i jeho výborným vysvědčením za práci s technikou," okomentoval brněnský víkend manažer BRT Petr Najman. "Termínové kolize Michala i Tomáše Kostky nedovolily, abychom odjeli všechny závody, ale ty, kterých jsme se účastnili, jsme vždy ozdobili dvojitým vítězstvím. Michal se po tomhle víkendu v celkovém bodování sprintů podle všeho posunul hodně nahoru. Takže pozitivní hodnocení ve všem všudy," uzavřel závěrečný podnik Petr Najman. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.