Zbývají poslední hodiny hlasování veřejnosti v anketě Zlatý volant

Poslední lednový den znamená uzávěrku pro hlasování v tradiční motoristické anketě Zlatý volant. Celkem ve třech kategoriích letos premiérově rozhoduje široká veřejnost. Fanoušci motorismu na internetu vybírají nejlepší sportovní auto roku, nejlepší motoristickou událost roku a také v nové kategorii Eko-počin roku. „Přestože se do ankety na webu Zlatého volantu zapojilo několik tisíc lidí, hlasování až do středečního večera stále běží a s pořadím nominovaných ještě lze zamíchat. V tuto chvíli vedou Subaru WRX STI, zlínská Barum Rallye, a chytrá rychlodobíjecí stanice Siemens,“ konstatuje výkonný ředitel pořadatelské agentury Pozitif Martin Tománek.

V anketě o nejlepší motoristickou událost roku bylo nominováno celkem devět populárních motoristických svátků, mezi kterými nechybí MotoGP a BossGP v Brně, mostecké závody trucků Czech Truck Prix a finále evropského poháru cestovních vozů, autokros v Nové Pace, pardubická Zlatá přilba, FMX Gladiator games nebo Red Bull Air-race. V hlasování veřejnosti v tuto chvíli vede zlínská Barum Rallye, pro kterou hlasovalo více než 40 % respondentů. „Všechny nominované motoristické podniky považujeme za velmi vydařené a nelze mezi nimi objektivně vybrat tu nejlepší. Výsledky hlasování veřejnosti nicméně ukážou, který ze závodů dokáže lépe zmobilizovat své fanoušky,“ dodává Tománek.

Silné vášně a jistou kontroverzi vzbudilo rozhodnutí pořadatele otevřít novou kategorii Eko-počin roku, ve které se mezi sebou utkávají koncepty alternativních pohonů a zelených technologií. „Motorističtí fanoušci preferují spíše vůni benzínu a na alternativní pohony se mnohdy dívají skrz prsty. Již nyní je však zřejmé, že trend zelených technologií se motorsportu určitě nevyhne. Hybridy nebo elektromobily dnes nabízejí i tradiční výrobci sporťáků a pod FIA se jezdí Formule E. Nemůže být pochyb o tom, že tento trend bude dále sílit. Myslím, že nemá cenu předstírat, že se zelená motorsportu netýká,“ vysvětluje Tománek.

V anketě Eko-počin roku momentálně suverénně vede chytrá dobíjecí stanice pro elektroauta od společnosti Siemens, která zvládá dobíjecí výkon až 150kW a je tak zhruba 3x výkonnější než dnešní rychlonabíječky. Dále jsou v anketě nominovány různá moderní auta s hybridním, bateriovým, vodíkovým nebo jiným alternativním pohonem. Nechybí vozy od značek Audi, BMW nebo Porsche. Zaujme také Nissan Leaf, elektromobil, který má v kabině pouze jeden nožní pedál pro plyn i brzdění dohromady. Nominovaný je rovněž závod New Energies Rallye Český Krumlov, ve kterém se mezi sebou utkávají auta s alternativními pohony. Z výčtu vyčnívá také elektro formule, kterou sestrojili studenti z ČVUT a TUL, se kterou slavili závodní úspěchy v USA. O místo v ekologické síni slávy se ucházejí také carsharingové platformy, hybridní a alternativní pohony v nákladní dopravě a další.

„Ekologie se dávno stala běžnou součástí motorismu a my jako pořadatelé chceme přispět k šíření informací o technologických novinkách, které současný trh nabízí,“ uzavírá Tománek.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.