Zazvonil zvonec a ročníku 2015 Carboniacupu je konec

Na motokárové dráze Carbonia Racing Areny v Mostě se konalo o víkendu rozloučení účastníků Carboniacupu se sezónou 2015, přičemž byli oceněni nejen samotní jezdci, ale i Ti, co se celý rok o pohárové okruhové závody starali. Večerem provázel svým slovem známý moderátor a hlasatel Radek Jirgl.

Mostecká Carbonia Racing Arena v bývalém areálu firmy Severografia hostila o víkendu vyhlášení sezóny, kam se dostavili nejen účastníci v podobě jezdců, garantů, sponzorů, ale i traťový komisaři, samotní pořadatelé, i zástupci pro styk s veřejností.

Kartingová trať byla připravena na dvouhodinové klání motokár, závod pak začínal po vyhlášení vítězů amatérské série okruhových závodů, která má letos za sebou velmi úspěšnou pátou závodní sezónu, při této příležitosti byly představeny i závodní tratě připadající v úvahu na příští sezónu.

Vítězové celkové klasifikace jednotlivých tříd byli oceněni velmi pěknými trofejemi a Ti nejlepší z každé skupiny i věcnými cenami od pořadatelů a sponzora. Hlavní cenu a to poukaz na libovolný výběr sady závodních pneu + starovné v hodnotě 10tis. si odnesl za celkové absolutní vítězství v Carboniacupu Michal Rejman, který jinak startoval s Caterhamem ve skupině C speciálních vozů a letos nasbíral největší počet bodů.

Přehled jednotlivých kubatur a skupin s vítězi naleznete zde na našich stránkách.

http://www.carboniacup.cz/files/File/celkove_bodovani_2015_ve_tridach__091115-093356.pdf 

Pro vyhlášení museli jezdci splnit podmínku účasti v minimálně polovině závodů, tzn. odjet letos čtyři a více závodních jízd a obsadit bodované místo. Nejhorší umístění se v závěrečné klasifikaci škrtalo.

Po vyhlášení probíhala volná diskuse všech zúčastněných, kteří k tomu zakousli a zapili z přpraveného rautu a grilovaného masa a ochutnali z velkého dortu.

Potom již následoval 2 hodinový závod motokár Carbonia Endurance cup, který však bude ještě dalšími jízdami v Praga areně a Radotíně přes zimní přestávku pokračovat, tak jen pro doplnění uvádíme tři nejlepší týmy.

1.    Zeka Racing (Zelenka, Šlapák, Klasz, Melichar)

2.    SEMARacing (Mašek, Doležal, Zabloudil, Votýpka)

3.    Dafit Motoracing team (Beran, Kašek, Čermák, Ouředníček)

carbonia

Velké poděkování patří rovněž sponzorům, garantům a partnerům.

Děkujeme Vám za účast v sezóně 2015, ať již aktivní, nebo třeba v hledišti pasivní a těšíme se na setkání s Vámi opět v roce 2016 pravděpodobně při prvním klání na domácím autodromu v Mostě.

Vláďa Rožánek a tým Carboniacupu 2015

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.