OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

NOE POLO CUP 2018: 1. letošní turnaj v koňském pólu (1.-3.6.)         

Zažijte atmosféru jako ve filmu Pretty Woman!

Za koňským pólem není třeba cestovat za oceán, a přesto můžete nedaleko Brna zažít atmosféru, připomínající scény ze slavného filmu Pretty Woman včetně dam v kloboucích a zašlapování drnů na hřišti! To vše na společenském odpoledni v rámci prvního mezinárodního turnaje letošní sezóny v koňském pólu NOE POLO Masters CUP v Březině u Brna, které se na Farmě Noe uskuteční v sobotu 2. června. Zápasy koňského póla začínají od 13 hodin, předchází jim patnáctiminutová ukázka dětského póla, která je součástí turnaje od prvního ročníku v roce 2015.

Na sobotním programu jsou dva zápasy, každý na 4 chuckery – čtvrt časy, kdy proti sobě nastoupí čtyřčlenné teamy, rozhodčí bude z Argentiny. Po druhém chuckeru dojde k tradičnímu zašlapávání drnů a po posledním zápase proběhne vyhlášení nejvíce gentlemansky hrajícího hráče, nejlépe hrajícího koně a nejlépe oblečené dámy. K dispozici bude kočár s koňmi na vyjížďku po pozemcích farmy a pro děti i koník na projížďku za asistence trenéra. V rámci odpoledne také vystoupí herečka Městského divadla Brno Jana Musilová, bude připraveno občerstvení v argentinsko-mexickém stylu, ochutnávky vín, míchaných nápojů a zmrzliny. Na farmě proběhne vernisáž  Jadrana Šetlíka. 

Turnaj se koná pod záštitou České asociace hráčů koňského póla, která vznikla v létě 2016. Aktuálně registruje kolem třiceti hráčů ve čtyřech aktivních klubech, z nichž dva fungují v Praze – Aviator Polo Club a Prague Country & Polo Club, La Republica a jeden v Březině nedaleko Brna – Noe Polo Club. Asociace si klade za cíl sjednocovat hráče a organizovat hru koňského póla v Česku v souladu se světovými pravidly a na základě stanovení správných handicapů hráčů. Dále koordinuje termíny turnajů a také propaguje hru i kluby koňského póla mezi širokou veřejností, aby se zájemci dozvěděli, že i v Česku mohou s tímto sportem začít. V Brně se hraje turnaj dvakrát ročně, na jaře a na podzim.

Ilustrační foto: Kateřina Pavlíčková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.