OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

OffROAD Maraton Šiklův mlýn: Závody s příchutí westernu slibují parádní podívanou

Třetí závod OffROAD Maratonu se přesouvá již tuto sobotu 14. května do Šiklova mlýna na Vysočině. Motorkáři a čtyřkolkáři si zde připíší další body v letošní tříhodinovce, auta odjedou pětihodinovku. Trať v areálu westernového městečka je mezi offroadovými jezdci oblíbená, měří 5,5 kilometru a rychlé úseky zde střídají i technické pasáže, například pověstné pařezy. Početné budou řady motorkářů i čtyřkolkářů, mezi auty očekáváme zhruba dvacítku posádek. V jedné i ve dvou stopách nebudou chybět dakarští závodníci, či matadoři dalších zahraničních závodů.

OffROAD Maraton Šiklův mlýn začíná v 7:30 startem čtyřkolek na tři hodiny. První dva závody letos ovládl Martin Miřejovský z Teamu Max 2. Nicméně v celkovém pořadí mu na paty výtečně šlape dalších pět jezdců včetně Juraje Vargy z Varga motorsports teamu či Zdeňka Tůmy z THF Racing, stříbrného na Intercontinetal Rally 2016. 

Ilustrační

V 11:00 se na trať vydají motorkáři. Účast na prvních kláních trhala rekordy a vysoký počet závodníků se očekává i v Šiklově mlýnu. Na startu se poprvé objeví loňský absolutní vítěz Daniel Galia z RD racing. Oproti uplynulým dvěma ročníkům na Yamaze 450, aby změřil síly se závodníky na nejsilnějších strojích. Patří mezi ně nestor domácích i zahraničních tratí Lubomír Vojkůvka z Vype Racing Teamu, nebo dakarský jezdec Rudolf Lhotský z Barth Racing. Lhotský se zotavil po zranění nohy a pojede svůj první letošní maraton. Z řady mistrovských veteránů vyrazí další dakarista Jan Veselý z MRG.

V obou závodech dospělých pojedou svých 60 minut i starší junioři. Mezi 14:30 a 15:30 předvedou své offroadové umění děti a mladší junioři na jednodušší trati. 

ilustrační

V 16:00 se do pětihodinového boje vydají posádky vozidel všech kategorií. Průběžnému absolutnímu žebříčku letos kralují hlavně buginy, nejrychlejší je zatím Rostislav Plný z RP interier, spolujezdec Dušana Randýska na letošní Rallye Dakar. Výtečně rozjetou sezónu má i KB System offroad team se speciálem do dvou litrů, který je v celkovém pořadí dle počtu kilometrů na výtečné třetí pozici. Nejsilnější speciály vede OffROAD centrum Jase. Mezi jejich konkurenty se ukáže i žlutý jeep dakarského jezdce Jaroslava Valtra, který řídí jeho synové Jaroslav a Michael. Pro všechny autaře je Šiklův mlýn poslední prověrkou před 24hodinovkou v Dobřanech, která se jede 18. června.

TZ: www.OFFROADMARATON.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.