OffROAD Maraton Drnovice: Závodníci se těší na parádní souboje v písku

Šestý díl OffROAD Maratonu se jede tuto sobotu 17. září v pískovně v Drnovicích. Jde o jediné klání seriálu, kde si všichni závodníci pořádně užijí i písečné souboje. Motorkáři a čtyřkolkáři pojedou tři hodiny, automobilové posádky pět hodin. Na své si přijdou i děti, mladší a starší junioři. Vzhledem k bodové vyrovnanosti v mnohých kategoriích a atraktivnímu prostředí se mají diváci nač těšit. Snad i s trochou deště, který by byl po prašných závodech příjemných zpestřením.

foto: Jonáš

OffROAD Maraton Drnovice začíná v 7:30 startem motorek na tři hodiny. Čtyřhodinový prašný souboj v Milovicích vzal závodníkům hodně sil, nicméně po třech týdnech jsou opět připraveni bojovat o další body. Absolutní špička napříč kategoriemi patří Eriku Mikuláškovi z Loras racing teamu, který letos najel 554 km a je průběžným vítězem kategorie Pohár Moto E2. Poprvé v historii maratonu vede tabulku po půlce sezony jezdec z pohárové třídy. Na druhé příčce je vedoucí jezdec kategorie Mistr Moto E2 Martin Kaskoun ze SJČ enduro racing teamu.

V 11:00 budou o důležité body v sezoně bojovat čtyřkolkáři. Borce ve dvou stopách letos vede Martin Miřejovský z Teamu Max 2, kterého pronásleduje Juraj Varga z Varga Motorsports teamu. Oba sbírají body mezi mistrovskými sportkami. V závodech dospělých startují také starší junioři na celých 60 minut. Mezi 14:30 a 15:30 předvedou své offroadové umění děti a mladší junioři na jednodušší trati.

foto: Jonáš

V 16:00 se posádky vozidel všech kategorií vydají do pětihodinového klání. Protože předchozí 10hodinový závod v Milovicích zamíchal průběžným pořadím, můžeme očekávat souboje o každý metr. Na písku o to zajímavější. Lídrem tabulky průběžného pořadí dle počtu kilometrů je RP Interier s Rostislavem Plným za volantem. Skvěle jede také druhý Quadservis Špak – Papá buggy team a třetí Valtr offroad team.

Pískovna se líbí i dakarskému matadoru Dušanu Randýskovi, který „provětrá“ svůj Arctic Cat. Rychlé stroje, písečné souboje a boj o každý bod – jednoduše pravý offroadový adrenalin nás všechny čeká již tuto sobotu v Drnovicích. Podrobný harmonogram včetně přejímek najdete na www.offroadmaraton.cz.

TZ: offroadmaraton.cz
foto: Jiří Jonáš, 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.