OffROAD Maraton Milovice: Závodníci budou bojovat o dvojnásobné body!

Pátý závod seriálu OffROAD Maraton se přesouvá do Milovic v okrese Nymburk. V sobotu 29. srpna se na start blízko tamního tankodromu postaví automobilové posádky do jediného 10hodinového závodu, který je druhým nejtěžším maratonem sezony. V neděli se motorkáři a čtyřkolkáři poperou o body ve svém nejnáročnějším 4hodinovém klání. Spolu s nimi čeká starší juniory potřetí v historii závod na 90 minut. Děti a mladší junioři budou moci jet oba víkendové dny.

V sobotu v 10 h ráno zaburácí motory všech automobilů, které se po zaváděcím kole pustí do soupeření o další body. A to velmi důležité, protože desetihodinový závod má koeficient 2, čili získaný počet bodů se násobí dvěma. Bude zajímavé sledovat, zda se na vrcholu průběžného pořadí sezony dle počtu najetých kilometrů udrží letos skvěle jedoucí Wings team, který offroadové tratě brázdí desátým rokem, nebo KB System offroad tem, který v červnu ukořistil již šesté vítězství v dobřanské 24hodinovce. Speciálům nad dva litry výtečně „šlape na paty“ Offroad – centrum Jase, závodící mezi Amatéry, stejně jako další týmy v tabulce. Týmy jsou odpočinuté a klání v Milovicích může pořádně zamíchat pořadím.

V neděli 30. srpna bude trať od brzkého rána patřit závodníkům na čtyřkolkách. V 7:30 h se seřadí na startu a o své body násobené dvěma se budou bít celé čtyři hodiny. Špička průběžného pořadí je pořádně našlapaná v čele s Martinem Miřejovským z Teamu Max 2 a Zdeňkem Tůmou z THF racing teamu. 

Motorkáři ke stejně dlouhému klání nastoupí ve 13:30 h. V průběžné tabulce je podobná situace jako u borců na čtyřech kolech. V čele je sice Daniel Galia z RD racing teamu, ale druhý Bohumil Michálek z Enduro teamu Velká ztrácí pouhých sedm kilometrů. A jezdce na následných příčkách dělí ještě méně. 

Čeká nás pořádný adrenalin!

Ten zažijí i starší junioři, kteří pouze v Milovicích pojedou 90 minut a zapíší si dvojnásobnou bodovou nadílku. Stejně jako děti a mladší junioři, kteří zde budou startovat dvakrát za víkend. Co natrénovali během prázdnin ukáží mezi 12. a 13. hodinou.

Milovice - Offroad Maraton

TZ:  OffROAD Maraton

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.