Závodiště v Lysé nad Labem se rozloučilo s dostihovou sezónou

Poslední dostihový meeting na závodišti v Lysé nad Labem se uskutečnil ve sváteční úterý 28.9.2021. Diváci viděli celkem 7 dostihů a 3 dostihy poníků. Vrcholy byly 2 dostihy III. kategorie, jeden překážkový, jeden rovinový.

Překážkový nesl název Steeplechase cross country Pro-Doma (3500m.). Od startu se ve vedení střídali favorit WORLD SPEED (ž.J.Bartoš) a bělouš VINN (J.Henych). Za lesíkem opustil sedlo LA MEZALIE Otto Vnuk. Na Irské lavici měl drobné problémy VINN a po špatném překonání skončil dostih pro SHOEMAKERa (A.A.Orčinskij). Dál již dostih proběhnul bez problémů a favorit WORLD SPEED potvrdil svou pozici jistě o  4 a 1/4 délky před klisnou PIRANIYA (ž.J.Odložil). Třetí byl ARGANO (ž.M.Liška), čtvrtý SCARE CROW (am.M.Novák ml.) a poslední, pátý VINN.

Prohlédněte si velkou galerii Lenky Skleníkové:

Lysa_dostihy.jpg

Rovinový dostih III.kategorie, Cena Rabbit Trhový Štěpánov (2200m.) byl sice co do počtu obsazený slabě, to samé se ale nedalo říct o kvalitě koní. Diváci se těšili na první dostih někdejšího vítěze Českého derby (2019) PACIFIC HILLa (L.Fialová), který od doby svého slavného triumfu startoval jen jednou, letos v červnu, ale v průběhu dostihu ztratil svou jezdkyni. Impozantní ryzák ihned po startu šel do vedení a ve velmi vysokém tempu tam vydržel celý jeden okruh. Na konci protilehlé roviny však přes něj přešla jeho největší soupeřka TULARKA (ž.R.Koplík), na jejíž zrychlení nebyl schopen nikdo zareagovat, a zvítězila lehce o 4 a  3/4 délky před PACIFIC HILLem, třetí byl WASTE NO TIME (ž.M.Havelková), čtvrtý RES JUDICATA (ž.V.Korečková) a daleko poslední BAMBARA MARKA (ž.J.Andrésová).

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.