Závěrečný dostihový den ukončil v Pardubicích sezónu 2021

Již klasicky, druhý víkend po VP, se v Pardubicích uzavírá dostihový provoz, mj. dostihem nesoucím název po jejím vítězi. Letos se tedy do Ceny Talenta (STCC, III.kat.,4000m.) vydali 4 koně. Pole hned po startu značně roztáhl WELL ABSOLUT (ž.J.Myška) a krok s ním držel ryzák KORFU (ž.J.Faltejsek). SHENT (ž.J.Kratochvíl) a PARIS EIFFEL (ž.M.Cagáň) měli na duo před sebou pár délek ztráty. S touto skutečností zahýbala až překážka 6b - Popkovický skok v průseku, kde se nechtělo skočit WELL ABSOLUTovi, který nakonec překonal, upadl zde ale SHENT. V polovině cílové roviny vyrazil dopředu KORFU a nechal za sebou WELL ABSOLUTa o 2 a 3/4 délky. Třetí, s výrokem daleko, dokončil PARIS EIFFEL.

Jediní dva koně, kteří upadli na Taxisu se představili v Ceně města Pardubic (STCC, I.kat.,4200m.). PLAYER (ž.M.Novák) tentokrát nasadil rozumnější tempo, než při VP a KAISERWALZER (ž.P.Složil ml.) se držel v druhé polovině pole. Všech 6 koní prošlo vcelku bez problémů celým dostihem a při náběhu na travnatý ovál šel dopředu POPINJAY (ž.J.Myška) a vypadal neporazitelně. Měl však smůlu, že s ním dostih sdílel výborný NIGHT MOON (ž.J.Faltejsek), který po posledním skoku nenechal nic náhodě a porazil POPINJAYe lehce o 4 a 1/4 délky.Třetí o 8 délek došel KAISERWALZER , čtvrtý ARGANO (ž.M.Liška), zklamáním bylo až páté místo PLAYERa a poslední, šestý skončil nováček na těžkých skocích CHRISTIANO (ž.J.Odložil).

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Pardubice_finish21.jpg

Takový byl tedy dostihový rok na pardubickém závodišti. Bylo mi ctí vás po něm provést slovem i fotografiemi a těším se, až se této radosti zhostím i příští sezonu. V květnu na pardubickém závodišti nashledanou.

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.