Závěr sezóny Octavia Cupu ve velkém stylu. Na Nürburgring míří nabité pole plné hvězdných jmen

Letošní sezóna Octavia Cupu se blíží ke svému závěru. Po dvanácti odjetých závodech je zde velké sezónní finále, které zavede jezdce na legendární Nürburgring. V boji o titul šampióna již zůstávají jen Tomáš Pekař a Petr Fulín jr. Ty v aktuální tabulce průběžného pořadí odděluje 18 bodů, přičemž ve hře zůstává posledních 43 bodů.

„Před sezónou jsme dlouho zvažovali, kolik podniků do kalendáře zařadíme a na kdy naplánujeme ten poslední. Nakonec jsme se rozhodli až pro pozdější závěr sezóny, což se nyní ukazuje jako dobrá volba. Většina sérií má v závěru sezóny problém s jezdeckým obsazením a o to víc jsem rád, že týden před závody máme na seznamu přihlášených 17 jmen. Vyloučeno však není, že ještě nějaké přibude,“ říká zástupce promotéra pan Pavel Mařan.

„Závody na Nürburgringu budou mimořádně atraktivní. Nejen, že se o víkendu rozhodne o celkovém vítězi, ale do závodů zasáhne celá řada zkušených jezdců. Vedle stálého jezdeckého pole se v Německu za volantem Octavie představí trojnásobný  vítěz Evropského poháru cestovních vozů Petr Fulín, dvojnásobný šampión evropských Superkártů Adam Kout, nebo třeba také domácí jezdec Andreas Pfister, jenž má podobně jako Petr Fulín nemalé zkušeností ze závodů FIA ETCC,“ dodává Pavel Mařan.

„Z toho, že se podařilo dojednat můj start v Octavia Cupu mám velkou radost. V plechovém autě jsem neseděl deset let a tak se na to moc těším. Navíc Nürburgring je skvělá a zábavná trať, kterou znám jak ze Superkártů tak i z mých dřívějších startů s formulí Renault,“ tak zněla slova Adama Kouta krátce po oznámení jeho startu v závěrečném podniku Octavia Cupu.

Na Nürburgringu po druhé v historii dojde také na rodinný souboj Petra Fulína jr. a jeho o tolik zkušenějšího otce. Historický první měření sil tohoto rodinného dua se uskutečnil v loňské roce při finále ETCC na Autodromu v Mostě.

„Dlouho jsem se držel stranou, byť mi to bylo několikrát nabízeno. Hned po té mne čeká finále TCR Europe v Barceloně a vzhledem k tomu, že jsem v autě pár týdnů neseděl, tak je to jedinečná příležitost k tomu, abych se opět rozjel. Stejně tak se těším i na souboj s Petrem, protože zatím co loni to pro něj byl první závod o kterém se dozvěděl jen pár dnů před startem, tak tentokráte má za sebou kompletní sezónu, přičemž jeho kvality šly víkend od víkendu nahoru,“ říká Petr Fulín

Petr Fulín jr. k tomu pak dodal: „Závodit proti tátovi nebude vůbec snadné. Jsme ale určitě rád, že tam bude jako závodník, protože mi v případě potřeby může pomoct a poradit. Přece jen má s Octavia Cupem mnoho zkušeností.“

„Nurburgring GP jezdím pravidelně řadu let, ale s Octavií to bude premiéra. Čekají nás dva závody ve kterých se může stát cokoliv a tak je stále vše otevřené,“ řekl před odjezdem do Německa leader průběžného pořadí, Tomáš Pekař.

Harmonogram víkendu na Nürburgringu:

Pátek 12. října

11:20 – volný trénink – 30 min
15:25 – kvalifikace – 30 min

Sobota 13. října
08:30 – 1. závod
13:15 – 2. závod

Nürburgring Grand Prix Strecke v číslech:

délka: 5.148m
šířka tratě: 10-13m (v Mercedes Aréně 14-25m)
Počet zatáček: 17 (7 levých a 10 pravých)
Převýšení: 23 metrů
Rekord v kvalifikaci - 1:28,351 Michael Schumacher/2004
Rekord v závodě - 1:29,468 Michael Schumacher/2004

Předběžná startovní listina:

1  nr.3 Wolfgang Kriegel AUT – PFISTER RACING TEAM
2  nr.4 Radek BAREŠ CZE -  RADEK BAREŠ
3  nr.11 Tomáš PEKAŘ CZE – CARPEK SERVICE
4  nr.12 Jakub MULAČ CZE - AUTO BREJLA
5  nr.17 Maciej LASZKIEWICZ POL - FULLINRACE ACADEMY
6  nr.22 Jonas KARKLYS LIT - FULLINRACE ACADEMY
7  nr.27 Adam KOUT CZE - ADAM KOUT
8  nr.28 Daniel SKALICKÝ  CZE - DUCK RACING TEAM
9  nr.33 Matouš KUBŮ CZE – MATOUŠ KUBÚ
10  nr.52 Tomáš KORENÝ CZE - TOMÁŠ KORENÝ
11  nr.69 Tereza ZAJÍČKOVÁ CZE - FULLINRACE ACADEMY
12  nr.77 Andreas Pfister DEU – PFISTER RACING TEAM
13  nr.76 Petr ČÍŽEK CZE - FULLINRACE ACADEMY
14  nr.96 Petr FULÍN jun. CZE - FULLINRACE ACADEMY
15  nr. 99 Viktor SZABÓ CZE - VIKTOR SZABÓ
16  nr. 222 Petr FULÍN CZE - AUTO BREJLA
17  nr. 444 Václav BREJLA CZE - AUTO BREJLA
18  TBA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.