Závěr dostihové sezóny v Pardubicích

Slunce zalilo pardubické dostihové závodiště Agrofert Park při Závěrečných dostizích s Českou asociací steeplechase. Připraveno bylo osm dostihů. Závěrečná steeplechase II. kategorie na 4200 metrů, nesoucí jméno vítězky Velké pardubické Orphee des Blins, patřila smolaři z nedávné Velké pardubické Speranzovi s žokejem Thomasem Boyerem v sedle.

Osmiletý hnědý valach Speranza z tréninkové stáje Jaroslava Pecháčka ve 123. Velké pardubické s Českou pojišťovně smolně skončil na Popkovickém skoku, stejně jako svěřenec Josefa Váni staršího Budepast. I on se postavil na start závěrečné steeplechase a v tandemu s žokejem Josefem Váňou mladším byl považován za favorita dostihu. Síly mu však stačily „pouze" na čtvrté místo. Od začátku dostihu byl aktivní devítiletý ryzák Liesbrief s Ondřejem Velkem v sedle a už to vypadalo na jeho triumf. Jenže Speranza s Thomasem Boyerem měli vynikající koncovku a Liesbriefa předstihli. Ovšem jen velmi těsně, o výsledku rozhodovala cílová kamera. „Už jsem nevěřil tomu, že by to mohl stihnout," přiznal trenér Jaroslav Pecháček, pro kterého to bylo druhé vítězství sezony. Pro Speranzu to bylo také druhé vítězství, ale tentokrát v celé kariéře. Poprvé a dosud naposledy zvítězil v dubnu 2009 v dostihu IV. kategorie v Radslavicích. Třetí v Ceně Orphee des Blins došel Orix, čtvrtý již zmiňovaný Budapest a pátý Sheron, který byl ale diskvalifikován. Jeho jezdec Miroslav Korenek totiž ztratil v průběhu dostihu dečku a tak mu bylo naváženo o 7 kilogramů méně. Na pátou pozici se tedy posunul nadějný Moula, šestý došel Cim. Ostatní z dvanácti startujících nedokončili.

V rámcových dostizích si velmi dobře vedl žokej Jaroslav Myška, který si na své konto připsal hned dvě vítězství, po jednom brali Pavel Kašný, Lukáš Matuský, Jan Derych, Thomas Boyer, Jakub Kocman a Josef Bartoš, který se tak na rozdíl pouhého bodu (13 vítězství) přiblížil v šampionátu překážkových jezdců k druhému Dušanovi Andrésovi (14 vítězství). Prozatím vedoucím mužem je Josef Váňa ml. s patnácti letošními vítězstvími na překážkách.

Fotografie Lenky Sklenákové:

foto: L. Sklenáková foto: L. Sklenáková foto: L. Sklenáková

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting