Zasloužené pódium pro Patricka Schobera

Euro Series Nascar Whelen navštívil minulý víkend Mostě. Pro Patricka Schobera, který žije v obci Báhoň na Slovensku, to byl poloviční domácí závod.

Očekávání a motivace pro Schobera, který je stále členem italského týmu Double V Racing, byly samozřejmě vysoké. Dokonce i v posledním závodě ve Vallelunga mohl ukázat talent, který v něm dřímá. Zde musel po nehodě se svým týmovým kolegou startovat z poslední 26. pozice. Se svou motivací a působivou jízdou se probojoval k úžasnému 5. místu.

Zdroj dynamické sekce: » VS_NASCAR_Most-2 (Fotogalerie)

 V Mostě startoval Patrick Schober ze 6. pozice, ze které už byl dobrý výhled na stupně vítězů. Po chytrých předjížděcích manévrech se Patrickovi podařilo v posledním kole probojovat na 3. pozici a tím i na stupně vítězů. Zatímco sobotní závod byl perfektní, neděle se situace obrátila. Patrick Schober si přál déšť a toto přání se mu splnilo. Patrickovi kvality v dešti jsou dobře známé a doufal, že zlepší výsledek předchozího dne - ale věci se vyvinuly zcela jinak. Již na cestě na startovní rošt bylo vidět, že došlo k problému s vyhříváním čelního skla, které má zabránit zamlžení okna zevnitř. S výjimkou malého pruhu zcela vpravo bylo celé čelní sklo zevnitř tak zamlžené, že viditelnost byla téměř nulová. Všechny pokusy o zlepšení byly marné a Schober musel do závodu odstartovat s tímto handicapem. Normální závod byl nemyslitelný, takže Schober udělal jediné rozumné rozhodnutí a poslepu zamířil do boxů a závod vzdal. Cokoliv jiného by bylo nezodpovědné a pošetilé.

Ať tak či onak, sobotní umístění na stupních vítězů v EuroNASCAR je úspěchem.

TZ Team Procar Motorsport s.r.o | foto V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.