Speciálně upravený zahradní traktor VIKING T6 překonal světový rekord, když dosáhl rychlosti 215 km/h!

Ač může nadpis znít jakkoliv bláznivě, je tomu opravdu tak. Minulý týden, na letišti Sandefjord v norském Oslu, dosáhl speciálně upravený zahradní traktor VIKING T6 rychlosti 215 km/h a stanovil tak nový světový rekord, který doposud byl 187,6 km/h.

viking

Za větrného a deštivého počasí za volant usedl finský pilot Pekka Lundefaret a úkol zvládl perfektně: "Nemůžu uvěřit, že jsme dosáhli našeho cíle i přes nepříznivé počasí. Chtěl bych poděkovat všem, kteří podporovali tento poněkud bláznivý, ale velmi zajímavý nápad."

viking

Vezmeme-li v úvahu všechny bezpečnostní aspekty, sekačka musela být komplexně přepracována. Nicméně exteriér, kapota a střední část s travním košem, stále zachovávají tvář traktůrku VIKING T6. Podvozek musel být kompletně přestavěn za účelem využití masivního motoru o síle 405 koní (při točivém momentu 535 Nm)! Systém řazení byl použit z Formule 1. Aby byl uznán oficiální rekord jako "nejrychlejší sekačka na trávu" muselo být během pokusu připojeno potřebné žací ústrojí a travní koš.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.