Sesadí nastupující generace sportovců ve 14. sezóně světové série Red Bull Cliff Diving z trůnů jejich dlouholeté dominanty?

Sedm rušných, dechberoucích míst po celém světě čeká na elitní odvážlivce cliffdivingu v roce, který vyvrcholí 99. zastávkou světové série Red Bull Cliff Diving World Series v Aucklandu na Novém Zélandu – jedné ze tří zcela nových lokalit. V minulé sezóně si vycházející talenty tohoto sportu jasně řekly o svůj nárok na titul a v roce 2023 se karty zamíchají. Letos se 24 nejlepších světových skokanů pokusí maximalizovat své výkony v kalendáři, který kombinuje osvědčené a neotřelé a originální a drží všechny trumfy pro překvapení.

Zdroj dynamické sekce: » Cliff Diving 2023 (Fotogalerie)

Kde bude Světová série soutěžit nejblíže svým fanouškům a nejvzdáleněji? 

  • Po představení Světové série v roce 2009 oslaví globální sportovní podívaná své finále sezóny na Novém Zélandu. King Kahekili Trophy, která se bude konat na nových územích v Aucklandu, bude udělena nejlepším potápěčům a mužům roku před velkým počtem diváků.
  • Než sezóna vyvrcholí v tomto speciálním prostředí, na šesti dalších místech po celém světě se atleti světové třídy rozběhnou z výšky 27 m (muži) a 21 m (ženy) a dopadnou do vody za méně než tři sekundy.
  • V kalendáři World Series pro 14. ročník se objevují tři zcela nové lokality. Kromě zúčtování v Aucklandu se jedná o Takachiho v Japonsku a švédské hlavní město Stockholm.
  • Již druhou sezónu po sobě opět poskytne Boston zahajovací rampu pro letošní Red Bull Cliff Diving World Series. Institut současného umění, zasazený do panoramatu jednoho z nejstarších amerických měst, byl svědkem velmi zvláštní první kapitoly loňského boje o kýžené trofeje krále Kahekiliho. První vítězství dvou mladých pušek tohoto sportu – Aidana Heslopa z Velké Británie a Kanaďanky Molly Carlsonové – nastavilo tón pro jednu z nejvíce vzrušujících sezón v historii cliffdivingu.
  • A zpět v Evropě. Ikonická Eiffelova věž poskytne déjà vu jen o dva týdny později. Zatímco Francie hostila Světovou sérii Red Bull Cliff Diving již při osmi předchozích ročnících loňský devátý ročník poskytl skokanům vůbec první příležitost předvést své dovednosti přímo v srdci hlavního města Francie. V dosud možná nejvýraznějším prostředí tohoto sportu bude ohromeným turistům a divácákům odpuštěno, že přesunuli objektivy svých fotoaparátů od majestátního železného monumentu směrem k létajícím postavám, které se akrobaticky snášejí do řeky Seiny.
  • Letos si Světová série připomene zvláštní výročí, kdy se po desáté od roku 2009 vrací do krásného města Puglia Polignano a Mare – domovského místa evropského cliffdivingu. Posledních pět soutěží ovládli šampioni Rhiannan Iffland a Gary Hunt a oba pozvedli dvě ze svých mnoha trofejí krále Kahekiliho ve finále sezóny v rodišti Domenica Modugna, spisovatele a interpreta světoznámé písně „Volare“.
  • Srpen přenese Světovou sérii do nových vod. Japonsko přichází v polovině sezóny, protože ohromující soutěska Takachiho, hluboko v horách prefektury Mijazaki na Kjúšú, připraví pro čtvrtý díl sezóny skutečně velkolepou scénu; sedm let od chvíle, kdy elita cliffdivingu uskutečnila svou jedinou návštěvu Země vycházejícího slunce.
  • Švédské hlavní město Stockholm debutuje jako hostitel pro 12 odvážných žen a mužů, kteří skočí z výšky až 27 metrů s královským palácem v pozadí.
  • Mostar v Bosně a Hercegovině třikrát hostil předposlední zastávku sezóny, což je potenciálně klíčový bod, kde jeden velký skok nebo nešťastná chyba mohou rozhodnout o titulu. Letos se tato zajímavá statistika přidá k tomu, když ji skokani vybojují z krásného Starého Mostu na šesté ze sedmi zastávek.

Kdo jsou čerstvé tváře a vyhlídky v boji o korunky?

Nejen tři nová místa, ale také tři noví sportovci ve stálé sestavě okoření 14. sezónu: Američanka Meili Carpenter a James Lichtenstein a také Miguel Garcia z Kolumbie se aktuálně připravují na svou vůbec první plnohodnotnou sezónu.

Celkově bylo potvrzeno osm žen a mužů pro současnou sestavu Red Bull Cliff Diving. Na každé zastávce až čtyři divoké karty pro kategorii odpálí to, co je již netrpělivě očekávanou Světovou sérií 2023.

Co dalšího je zbrusu nového a stojí za to vědět v tomto sportu, který kombinuje akrobatické volné pády až z téměř trojnásobku olympijské výšky při potápění a rychlosti přesahující 85 km/h?

Během dvou dnů soutěže skokani ze 17 různých zemí posouvají hranice tohoto rychle se rozvíjejícího sportu a během sedmi náročných a testovacích soutěží vyprodukují dva nové šampiony, kteří budou skákat, vytáčet salta z dechberoucích výšek.

Čistá koncentrace, tělesná brilantnost a mentální mistrovství jsou povinnými součástmi při honbě sportovců za slavnou trofejí King Kahekili Trophy na místech od přírodních divů a vizuálních svátků až po historická místa a nedotčené vody.

Kalendář Světové série 2023 Red Bull Cliff Diving:

3. června – Boston, USA
18. června – Paříž, FRA
2. července – Polignano a Mare, ITA
3. srpna – Takachiho, JPN
19. srpna – Stockholm, SWE
9. září – Mostar, BIH
19. listopadu – Auckland , NZL

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.