Žádná kasina, ale MS ve středním triatlonu. Ospalého čeká těžký závod v Las Vegas

Český triatlonista Filip Ospalý se týden po Hy-Vee, nejlépe dotovaném triatlonovém podniku světa, postaví na start finálového závodu série Ironman 70.3, který je zároveň mistrovstvím světa na tratích středního triatlonu pod hlavičkou WTC (World Triathlon Corporation). Světový šampionát se koná 9. září ve městě Henderson u jezera Las Vegas.

Las Vegas ve státě Nevada, to jsou především kasina a hazardní hry všeho druhy. Ospalého ale v místech vyhlášených hazardem nečekají adrenalinové okamžiky u rulety a pokeru, ale na náročných tratích triatlonového závodu Ironman 70.3 World Championship.

Finále série 70.3 je mistrovstvím světa ve středním triatlonu a na triatlety z celého světa čeká kombinace 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů na kole a běžecký půlmaratón. Na oblíbený a vyhlášený závod se kvalifikovalo více než 1800 závodníků všech věkových kategorií ze všech koutů světa.

Ospalý jede na tento šampionát obhajovat loňské 13. místo, v zádech má ale nevydařený Hy-Vee Triathlon, kde skončil v poli poražených. „Hy-Vee je za mnou a už ho tam nechám. Teď je tu finále Ironman 70.3 - mistrovství světa na tratích středního triatlonu,“ řekl Ospalý, který stejně jako vloni bydlí s Radkem Parnicou ve městě Henderson nedaleko od cíle závodu.

Ospalý ví, že ho nečeká nic jednoduchého. Zejména horko kolem poledne bude brát síly hodně rychle. „Tratě jsou stejné jako loni a to vedro taky. Je normální, že tu trénujeme ve 40 stupních Celsia. Ale tréninky v týdnu mezi závody jsou jen udržovací, aby nevzaly síly na neděli, protože to bude hodně těžké. Profil cyklistiky i běhu je kopcovitý. A i když je start v 6:30 ráno, očekává se jasno a při doběhu už bude přes 30 stupňů. Navíc je to mistrovství světa a startovní listina je nabitá zvučnými jmény,“ vysvětlil český triatlonista.

Pořadatelé pro tento závod připravili prémie 200 tisíc dolarů, což jsou téměř 4 miliony korun. Vítěz každé věkové i výkonnostní kategorie si automaticky zajistí účast i na šampionát v roce 2013.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.