Začátek z říše snů! Lacko i po neděli vévodí šampionátu! Janes nejlepší z „nováčků“!

První závodní víkend sezony v italském Misanu dopadl pro oba jezdce týmu Buggyra Racing nad očekávání dobře. Adam Lacko v novém speciálu VK50 přidal v neděli další pódiové umístění a udržel se tak ve vedení šampionátu o dva body před dotírajícím Němcem Hahnem. Snový začátek pro Janese!

SUPERPOLE

Adam Lacko zajel hned v prvním kole druhý nejrychlejší čas, který si udržel až do konce. „Jsem hodně spokojený. Druhé místo v kvalifikaci je výborný výsledek. Vím ale, že stále nejsme na hranici možností nového speciálu. Vytěžíme z toho ještě více, budeme se zlepšovat,“ konstatoval spokojený pilot Buggyry.

Oly Janes dokončil měřený trénink na třinácté pozici. „Čekal jsem trochu víc, ale nevyšlo to. Nedá se nic dělat, o to víc budu muset zabojovat v závodě.

PRVNÍ ZÁVOD

Evropský šampion z roku 2017 odstartoval do úvodní jízdy sezony z druhého místa, na kterém také závod dokončil. „Na startu jsme se s Jochenem přetahovali o první pozici, ale nakonec souboj o vedení ustál on. Snažil jsem se z auta vytáhnout co šlo a stačilo to na druhou pozici. Jsem spokojený, druhé místo hned v prvním závodě s novým speciálem VK50 je skvělé,“ hodnotil závod Lacko.

První pohárová jízda byla úspěšná i pro Olyho Janese, který si dojel pro deváté místo. V hodnocení nováčků to znamenalo stříbrnou pozici „Mám radost. Před sezonou jsem si předsevzal, že se chci stále více ukazovat v nejlepší desítce závodu a začal jsem hned tím prvním. Snad to tak bude pokračovat i nadále a budu stoupat ještě výše,“ řekl britský pilot.

DRUHÝ ZÁVOD

Do druhé pohárové jízdy startoval Adam Lacko z čtvrté řady, ze které se dokázal probojovat až na čtvrtou pozici, která ho tak vynesla do průběžného vedení v šampionátu. „Na startu tam byl velký boj, ale podařilo se mi procpat dopředu. S Jochenem jsme si tam pak dvakrát vyměnili pozice, on ale následně dostal penalizaci za traťové limity a propadl se. Ke konci závodu jsem se stále víc a víc přibližoval podiu, možná kdyby se jelo ještě o kolo navíc, tak by to klaplo. Se čtvrtým místem jsem ale spokojený. V průběžném hodnocení jsem v čele, takže lepší začátek jsme si přát asi nemohli“ ekapituloval šťastný Lacko.

Oly Janes zopakoval výborný výsledek z prvního závodu a opět dojel devátý. „Super začátek. Dvakrát jsem dojel v Top 10 což byl cíl. Cítím se dobře a věřím, že se budu závod od závodu stále zlepšovat. Uvidíme kam až se budeme moci posunout,“ řekl Oly, kterému přibyly do své sbírky dva stříbrné poháry z hodnocení nováčků.

NEDĚLE

SUPERPOLE

Adam Lacko zopakoval v neděli za neustávajícího deště svůj kvalifikační výsledek ze soboty, kdy zajel druhý nejrychlejší čas. „Na neděli jsem se těšil. Předpověď ukazovala, že by mělo pršet celý den což se i potvrdilo. Celý měřený trénink lilo jako z konve. Přesvědčili jsme se, že dokážeme přenastavit auto ze sucha na mokro opravdu během chvíle a vše fungovalo perfektně. S druhým místem jsem spokojený, uvidíme, jak dopadne závod. Jestli bude takovéto počasí i odpoledne, tak to může být hodně dramatické,“ predikoval Lacko.

Oly Janes si v druhé kvalifikaci víkendu vyjel jedenáctý nejrychlejší čas. „Škoda, do superpole mě chyběly jen tři desetiny sekundy. Mám z toho ale dobrý pocit a těším se na závody. Uvidíme, zda se opět dokáži probojovat do nejlepší desítky,“ řekl Janes.

TŘETÍ ZÁVOD

Start třetího závodu probíhal za vlajících žlutých vlajek zakazující předjíždění. Důvodem byla mokrá trať. Aktuálně první muž průběžného pořadí se ihned po startu usadil na druhé pozici, která byla i konečná. „Jsem spokojený. Další druhé místo a důležité body do průběžného hodnocení. Před startem začalo opět silně pršet a na trati byly místy velké kaluže, nebyl to vůbec jednoduchý závod,“ hodnotil třetí jízdu Lacko.

Britský pilot v barvách Buggyry Oly Janes se opět dokázal probojovat do nejlepší desítky závodu. „Mám radost, třetí závod, třetí Top 10. Zatím jde vše podle plánu. Dvě kola před cílem jsem byl dokonce devátý, ale Steffi využila své letité zkušenosti a dokázala mě v posledním kole závodu předjet,“ konstatoval Oly.

ČTVRTÝ ZÁVOD

Adam Lacko svou si stíhací jízdou v posledním závodě dojel pro čtvrté místo. „Závod jsem si užil. Na startu jsem se probojoval o dvě pozice dopředu, ale po kontaktu s Albacetem ve třetím kole jsem se opět propadl a musel začít stíhací jízdu. Nakonec se mi podařilo dostat ze sedmé pozice na čtvrtou, první trojka už měla velký náskok a nebylo v mých silách je dohnat,“ hodnotil závod Lacko, který vede šampionát o dva body před Hahnem. „První víkend vyšel na jedničku. Byl jsem sice optimistický, ale že budu odjíždět z Misana ve vedení jsem nečekal. Auto fungovalo výborně ve všech podmínkách, a to stále nejsme na jeho hranici. Mám z toho hodně dobrý pocit a těším se na další závody.“

Oly Janes zaznamenal nejlepší víkend ve svém dosavadním účinkování v evropském šampionátu tahačů, když bodoval ve všech čtyřech jízdách. „V takový začátek jsem snad ani nesnil. Z Misana odjíždím nadšený. Podařilo se mi v každé jízdě dojet v nejlepší desítce a bodovat. Navíc v Promoters cupu jsem se usadil na první pozici. Věřím ale, že se můžu ještě zlepšit. Už teď se těším do Maďarska,“ řekl Oly, který v průběžném hodnocení uzavírá první desítku nejlepších jezdců.

Text a foto: Buggyra Racing Team

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.