Za vítězství nad Švýcary jsme zaplatili ztrátou dalších dvou hráčů

V dnešním brzkém ranním zápase jsme se se český tým utkal s nám dosud nepříliš známým soupeřem, a to se Švýcarskem. I když utkání začalo pro naše barvy příznivě, dvěma góly Skály a Došlého v první čtvrtině, bylo jasné, že se nemůžeme předčasně radovat. Češi přece jen působili v šestém utkání v sedmi dnech poněkud unaveně a pohyb v útoku nebyl tak rychlý, jak by měl být.

lax

Naštěstí ani Švýcaři neměli sil nazbyt, a tak se jejich snahy skórovat většinou tříštily o českou obranu. V polovině byl stav zápasu 5:1 pro naše barvy, a situace vypadala veseleji. Stále ještě však panovaly obavy z podobného obratu zápasu, který se podařil Irsku v zápase proti nám.

Po vyrovnané třetí periodě už všichni začali věřit ve vítězství a to bylo stvrzeno dvěma neopětovanými brankami Munka a Došlého. Radost ze zápasu však kalí fakt, že jsme přišli o útočníka Jakuba Noska, který po obranném zákroku soupeře skončil v nemocnici s přeraženým palcem a obránce Jana Kadeřábka, kterého soupeř sekl do lýtka, a utkání tak již nedohrál.

V posledním zápase se Češi utkají o 13. místo s Finskem, které dnes porazilo Nizozemsko jasným rozdílem 15:6. Zápas to zcela jistě nebude jednoduchý, neboť Finové přivezli dobře fyzicky připravený tým, což pro naši oslabené sestavě může činit problémy.

lax

Česká Republika - Švýcarsko 8:2 (2:0, 3:1, 1:1, 2:0)

Ve včerejších prolínacích zápasech o možnost hrát o nejvyšší přičku Irokézové udolali Skotsko 10:8 v překvapivě velmi vyrovnaném zápase a posunuli se tak do dnešního druhého semifinále. V něm dnes v půl osmé nastoupí proti Kanadě. Austrálie se v dalším supervyrovnaném utkání prosmekla přes Izrael do prvního semifinále rozdílem jediné branky 9:8. USA však dnes v tomto semifinále nepřipustily jakékoli myšlenky na překvapení a výsledkem 22:3 si s Austrálií snadno poradily.

Poražení z prolínacích zápasů dnes spolu s posledními dvěma týmy Modré skupiny, Anglií a Japonskem, za čali boje o 5. - 8. místo a také o to, kdo bude na příštím MS nasazen do elitní Modré skupiny. Dnes se hrály samé vyrovnané zápasy a bylo to mu i v tomto případě. Anglie porazila Izrael v prodloužení 10:9 a zajistila si tak účast v Modré skupině i na příštím mistrovství. Hůř se vedlo Japoncům, kteří podlehli Skotům ve druhém prodloužení 9:10, a tak dojde k historicky první změně ve složení Modré skupiny od jejího založení v roce 1998.

Text a foto: Petr Tahal