Za bowlingem až k polárnímu kruhu. Potkají se čeští bowleři v nejvyšší švédské lize?

Čeští hráči sportovního bowlingu Jan Macek a Jaroslav Lorenc jsou již několik let platnými posilami předních týmů ve švédské bowlingové lize. Švédské ligy patří tradičně k těm nejkvalitnějším v Evropě, hrají zde mistři světa i profesionální bowleři.

Jan Macek hájí barvy týmu IS Göta Helsingborg v nejvyšší Elitserien. Letos stal nejlepším hráčem svého týmu, když nahrál průměr přes 216 ze 72 her. O zajímavé zážitky spojené s cestováním po Švédsku není nouze. „Hráli jsme ve městě Boden, které je 80 kilometrů od polárního kruhu. Moc tam toho teď nelítá a museli jsme jet vlakem přes noc. Ze Stockholmu 13 hodin, odehrát zápas během dne a odpoledne zase sednout na noční vlak a jet dalších 13 hodin zpět do Stockholmu, odkud jsem letěl domů. Boden byl nakonec nejhorší tým ligy, ale zápas tam jsme celkem jednoznačně prohráli.“

Jaroslav Lorenc je hráčem AIK Stockholm, který hraje druhou nejvyšší švédskou soutěž a čeká ho 14. a 15. května baráž o postup do Elitserien. Jarda letos nastoupil k pěti zápasům a třikrát byl nejlepší hráčem týmu. Jednou ho na této pozici vystřídal další český hráč, mladý bowler Lukáš Jelínek, který si švédskou ligu také vyzkoušel. A na jaký svůj výkon je Jaroslav Lorenc pyšný? „Letos se mi povedla první perfect game zahraná ve Švédsku, tedy maximální výkon 300 kuželek na jednu hru. Bylo to v úplně posledním zápase základní části proti Matteus-Pojkarna.“ Jaroslav Lorenc je českým rekordmanem co do počtu třístovek, na kontě jich má téměř třicet.  

Elitserien – nejvyšší liga:

https://bits.swebowl.se/seriespel?seasonId=2021&clubId=1890&teamId=90570&divisionId=1&showAllDivisionMatches=true

Allsvenskan – druhá nejvyšší soutěž:

https://bits.swebowl.se/seriespel?seasonId=2021&divisionId=3&showAllDivisionMatches=true

Eva Skořepová - PR manažerka České bowlingové asociace

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.