OffROAD Maraton Vřesová: Z prachu vzešli vítězně Bezděk, Miřejovský a RP interier

Čtvrtý závod OffROAD Maratonu se jel uplynulý víkend na důlní haldě v obci Vřesová. Na trati dlouhé přes čtyři kilometry si závodníci užili lehčí i náročnější sjezdy a výjezdy, rychlé úseky i překážky v podobě hrbů. Protože očekávaný déšť nepřišel, největším soupeřem všech byl chvílemi neproniknutelný prach. S náročnými podmínkami si nejlépe poradil motorkář Radek Bezděk z Husaberg racing teamu, čtyřkolkář Martin Miřejovský z Teamu Max 2 a automobilový RP interier se svým Polarisem do litru.

offroadmaraton

Přijel i pětinásobný vítěz 24hodinovky v Dobřanech, KB System offroad team, jež vyhrál mezi speciály nad dva litry. Dakarským matadorům se nedařilo, Jaroslav Valtr i Josef Macháček odstupovali po technických problémech.

offroadmaraton

V sobotu se již v sedm hodin ráno postavilo na start přes sto motorkářů. Největší pozornost diváků se ubírala k nejsilnější kategorii mistrovských E2. V ní nastoupili vítěz minulého klání Radek Bezděk z Husaberg racing teamu a hlavní soupeři letošní sezony, Dan Galia z RD racing teamu i Lubomír Vojkůvka z VYPE racing teamu. Již po prvním kole bylo jasné, že tříhodinová jízda bude vyžadovat zkušenosti a trpělivost jezdců, v některých úsecích nebylo kvůli oblakům prachu vůbec vidět. Dan Galia kvůli technickým problémům skončil již po čtyřech kolech. Vojkůvka i Bezděk bojovali dále a naplno. Cílem nakonec prolétli každý s 39 koly na kontě, přičemž úspěšnější Bezděk získal náskok necelých dvou minut na Vojkůvku. Celkově třetí Rudolf Lhotský (Stavební mechanizace Lhotský) nasčítal o dvě kola méně a bral bronz v kategorii.

Čtyřkolkáři vyhlíželi dešťové mraky, ale marně. V půl jedenácté jim na startu bylo jasné, že je čeká pořádně prašná jízda, v depu srovnávaná se závoděním na afrických rally. Dobrý start v první lajně znamenal pár rychlých kilometrů za poměrně dobré viditelnosti. Ale právě ten se favoritu Martinu Miřejovskému nepovedl. Odstartoval mezi posledními a pak se metr po metru prodíral mezi jezdci před ním. Peloton dlouho vedl skvěle jedoucí Zdeněk Tůma z THF racing teamu. Půl hodiny před koncem ale musel odstoupit pro poruchu stroje. Do cíle mu na laně pomohl právě Miřejovský, který dokázal i celou tříhodinovku vyhrát s náskokem jednoho kola na druhého Martina Švandu z Quadservisu Špak. Ten na své mistrovské 4x4 předvedl vynikající jízdu, další „pracovní“ čtyřkolka se umístila až na 17. místě v absolutním pořadí. Největšímu soupeři Martina Švandy Michalu Vágnerovi z Region racing teamu se nevyhnuly pády a odstupoval ze závodu po 13 kolech. Třetí místo celkově vybojoval stájový kolega Miřejovského, Rudolf Dvořák, který bral stříbro v kategorii Mistr Quad SP.

offroadmaraton

 

Hlavní závod aut odstartoval krátce po půl čtvrté odpoledne. Hned v první lajně stál žlutý Jeep Valtr offroad teamu s dakarským matadorem Jaroslavem Valtrem za volantem. Kousek za ním se s plánem „jet na vytrvalost“ seděl ve své bugině další dakarský harcovník Josef Macháček. Oběma týmům se ve Vřesové nedařilo. Macháček po hodině a půl skončil po druhé zlomené poloose. Valtr nejdříve opravil panhardskou tyč, pak přímo na trati řešil utržené štefty na zadním kole a když „panhardka“ po necelých dvou hodinách opět praskla, definitivně odstoupil. Na předních místech se bojovalo o každé kolo. Naprosto bez problémů šest hodin zvládla mrštná bugina RP Interier s Rosťou Plným za volantem. Cílem profrčela se 63 koly, tedy po 265 kilometrech. O tři kola méně nasčítal pětinásobný vítěz dobřanské 24hodinovky, KB System offroad team, první mezi speciály nad dva litry. Třetí absolutně dojel také výtečně jedoucí Offroad team Šén, závodící v Polarisu do litru stejně jako RP Interier. Dvojí umístění na bedně slavil WOGO team, stříbro v kategorii Amatér a zlato mezi speciály do dvou litrů. Největší pohár za Amatéry si odvezl Offroad team JASE se svým nezničitelným Defenderem.

Všechny výsledky najdete na www.offroadmaraton.cz.

foto: Jirka Jonáš, Offroadmaraton.cz

TZ Offroadmaraton.cz

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.