Windypoint Regata a pozvánka na tradiční Lipenský týden

O víkendu 27.–28. června proběhl v Černé v Pošumaví v YC Lískovec pohárový závod RS tříd za účasti 7 lodí RS Aero, 5 lodí RS Vareo a 16 lodí RS 700.

Windypoint Regata se nesla jako každý rok v přátelské atmosféře, závodníci i tým rozhodčích si pomáhali na břehu i na vodě, na protesty nebylo ani pomyšlení. Počasí všechny odměnilo v sobotu výborným větrem a pěti rozjížďkami, vítr místy zesiloval až na 10 m/s. V neděli se v o něco slabším větru ujely dvě další rozjížďky. Intenzivní vítr a slunce a možná i jarní přestávka v závodech způsobila takové vyčerpání závodníků, že večerní program v sobotu prakticky skončil dřív, než začal. Celkově oproti minulým rokům se dalo pozorovat zhuštění závodního pole, které vypovídá o tom, že závodníci RS tříd na sobě pilně pracují.

Třída RS Vareo byla dominována brněnskými závodníky, ještě v neděli se střídalo pořadí na prvních místech. Na prvním místě se nakonec umístil Marek Pavlovský následovaný Petrem Janáčkem a Darekem Grabarczykem.

Ve třídě RS Aero se nekonalo žádné velké překvapení, favorit Petr Bryx si udržel první místo. Na stupních vítězů se dále umístily rostoucí talenty Jan Hrubý a Miloš Buřil, lépe známý v jachtařské komunitě pod jménem své lodi jako Včelka.

Ani v nejpočetnější a nejsledovanější třídě RS700 se nekonala velká překvapení, která by dokázala zamotat hlavu a rozpočet sázkovým kancelářím. První místo si opět podržel favorit a mistr ČR Milan Hájek, následovaný stálicemi třídy Adamem Plhoněm a Michalem Kotkem. Mimo oficiální pořadí byla při vyhlášení oceněna Klára Houšková, jediná žena závodu.

Na závěr patří velké poděkování spoluorganizujícímu YC Černá v Pošumaví a tamním rozhodčím pod vedením Karla Švece.

Text: Jiří Kuthan

Výsledky jsou k dispozici na https://www.sailing.cz/vysledky/201120

RS700.JPG

Lipenský týden

Od soboty 4. 7. se v Černé Pošumaví koná tradiční Lipenský týden. Nejprve si během prvních čtyřech dnů odjedou své mistrovství České republiky dvouposádkové třídy Fireball a Cadet, třídy Létající Holanďan a 29er pojedou Český pohár. A na konci týdne je na programu další pohár O krále Šumavy. Přijeďte se podívat na krásný jachting!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.