V Centru Černý Most mohou lidé až do neděle závodit na simulátoru Zlatého volantu

43. ročník motoristické ankety Zlatý volant přináší jednu zcela novou kategorii – Sim Race Trophy – v rámci které budou poprvé ocenění virtuální závodníci. Je to jediná závodní kategorie, která není určená pro licencované závodníky, ale pro širokou veřejnost. Možnost vyzkoušet si simulátor a připojit se k boji o trofej Zlatého volantu mají lidé od loňského srpna až do konce ledna. Celý tento týden se zájemci o virtuální závodění mohou přidat k Sim Race Trophy v Centru Černý Most, kde se momentálně nachází závodní trenažér. Následovat bude semifinálové a finálové klání.

Simulátor připomínající kokpit závodního vozu byl od srpna k vyzkoušení na řadě motoristických akcí jako byla Náplavka po akce teambuildingové akce na mosteckém autodromu. Co nejlepší čas se na něm pokusila zajet bezmála tisícovka lidí. Pro všechny jízdy je shodná závodní trať, kterou je mostecký okruh, i závodní vozidlo v podobě závodního tahače. V průběhu celého týdne od 20. do 26. ledna je simulátor k dispozici v přízemí pražského obchodního domu Centrum Černý Most poblíž prodejen Decathlon a Humanic, a to po celou otevírací dobu nákupní centra, tj. od 9 do 21 hodin. Jízdy jsou symbolicky zpoplatněné dvaceti korunami za desetiminutovou jízdu. Počet jízd není omezen. Základní kolo je určené pro širokou veřejnost a může se ho zúčastnit kterýkoli občan České republiky, který nemá okruhovou, vrchařskou nebo rally závodní licenci ASN nebo FIA.

Nejrychlejší jezdec ze základního kola si zajistí místo ve finále Sim Race Trophy. Tam se utká s předními závodníky české simracingové komunity. Zatímco v základním kole jede účastník na trati sám, ve finále už pojede celá desítka závodníků pohromadě, stejně jako na skutečných závodech – nejdřív kvalifikace, poté samotný závod. Ten se odehraje v předvečer vyhlášení ankety Zlatý volant, tedy 5. února. Celkový vítěz dostane kromě trofeje Zlatého volantu také poukaz na absolvování závodní školy. Druhý v pořadí obdrží peněžní cenu v podobě 10 000 korun a třetí nejlepší získá poukaz na kurz bezpečné jízdy. Mezi základním kolem a finále leží ještě semifinále, které je otevřené pro zkušené virtuální závodníky, kteří závodí na platformě iRacing. Uzávěrka přihlášek do semifinále je ve středu 22. 1. Více informací o registraci zájemci najdou na stránce https://www.zlatyvolant.cz/simrace-trophy/. 

Sim Race Trophy je novou součástí ankety Zlatý volant, v rámci které jsou každoročně vyhlašováni nejlepší závodníci napříč disciplínami motoristického sportu. Slavnostní vyhlášení proběhne 6. února v konferenčním prostoru Cubex na pražské Pankráci za účasti předních českých závodníků, ale také vzácných VIP hostů, kterými letos budou aktivní pilot F1 stáje Haas Romain Grosjean nebo žijící legenda motocyklového závodění Giacomo Agostini. Více informací o anketě, případě o možnosti zakoupit lístky na galavečer najdou zájemci na webových stránkách www.zlatyvolant.cz.  

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.