Vyhlášení vítězů Carboniacupu proběhlo ve Špindlerově Mlýně

Ve Špindlerově Mlýně v hotelu Orea Resort Horal proběhlo opět uzavření sezóny Carboniacupu a byly vítězům předány trofeje a věcné dary. Nechyběla ani žádost o ruku.

V rámci Carboniacupu se letos představila široká škála různých vozů, formulí a závodních speciálů s jezdci již zkušenými, teamy známých jmen i začínajícími jezdci. Celkově se do Carboniacupu přihlásilo 214 jezdců z dvanácti států (Česko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Itálie, Švýcarsko, Chorvatsko, Francie a Holandsko, Belgie), což je velmi pěkné číslo na dvanáctý ročník mezinárodních amatérských okruhových závodů.

Nejvíce obsazenou skupinou v tomto roce byla skupina A, kam se přihlásilo celkově 92 závodních vozů, v sériové skupině se nám zúčastnilo 39 závodníků, ať už to byli úplní nováčci nebo zkušený závodníci, byli v každém závodě perfektně připraveni a ukázněni, a i zde se bylo na co dívat. Další skupina, která je určena pro speciální vozy jako jsou vozy Pacemaker, Performer, Caterham, KTM-X-Bow a jiné sportovní verze, zde se přihlásilo celkem 39 jezdců. Ve formulové skupině jezdilo letos celkem 44 jezdců, objevili se i národní formule tato královská skupina se velmi rozšířila.

Celkové bodování skupin – zde ve skupině A ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na první pozici Pavel Zeman se 148b., na druhé příčce se umístili dva jezdci se stejným počtem bodů, a to Walter Forster a Wolfgang Luber se 147b. a na třetí pozici by honorován Martin Toth se 131b.

Ve skupině B ze všech letošních jezdců se umístil na prvním místě Radek Zimmer, který se stal také absolutním vítězem celého seriálu za rok 2022, kdy po sečtení všech bodů získal nejvyšší počet ze všech a to 183b. Gratulujeme :-) na druhé příčce se umístil Rado Obrtal se 182b. a na třetí pozici se umístili opět dva jezdci se stejným počtem bodů David Drugda a Miloš Merta se 181b.

Ve skupině C ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Jakub Křeček se 180b., na druhé příčce se umístil Daniel Hentschel se 162b. a na třetí pozici je Jürgen Kapeller se 139b.

Ve skupině D ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Honza Rieger se 141b. Na druhé příčce se umístil Ralf Gläser se 139b. a na třetí pozici je Frank Thalmann se 132b.

Ostatní honorované kategorie naleznete na našich webových stránkách Carboniacup.cz.

V zimní přestávce bychom chtěli opět po dvouleté pauze organizovat motokárové vytrvalostní závody na třech možná i čtyřech různých tratích o hlavní výhru soudky piva a uzené selátko, informace budou včas zveřejněny a bude možno se zase se svým teamem přihlásit.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat celému organizačnímu teamu a pozvat je také na vyhlášení, do něhož patří a jim díky: David Fríček - ředitel a technický komisař a ten co to všechno vymyslel :-D, startovním a traťovým komisařům Josefu Delfínovi Strnadovi a Honzovi Čajdovi Vávrovi za profi práci při řazení startovních roštů, za jízdy se Safety Car poděkování patří Pavlovi Pupsovi, poděkování také patří skvělému fotografovi za focení za každého počasí a mnoho nachozených kilometrů v nohách Dušanu Belicovi, zázemí organizačního teamu: manager závodů - Petra Krzáková, Davídek Friček, Dom Korolenko, dále firmě Vyberpohár Mirušce a Mírovi za perfektní přípravu pohárů, Michalovi Drábkovi za měření časů, Vladimíru Rožánkovi – za články před a po závodech s mediální podporou, Radkovi Jirglovi – za mluvené slovo a komentování celodenního dění na závodech a v reportážích, Jirkovi Eichlerovi za natáčení závodů a zpracování reportáže, firmě MK Racing a Martinu Kamišovi, která Vám celý rok přezouvala se svým pojízdným servisem na každém závodě pneumatiky i všem ostatním co se podíleli a pomáhali... Zvláštní poděkování patří také všem zástupcům sponzorů, garantů a partnerů, bez jejichž materiální či finanční pomoci by to nešlo a všem kteří věnovali další prostředky do závodů.

Mediální podpora: Iracingnews.cz, Sportfoto.media, Motormax.cz, Autosportfoto.sk, Motorsportfoto.eu, Jednodusemotorsport.cz, E-mostecko.cz, Mostecky-denik.cz, Autodrom-most.cz, Mostecka-vlastovka.cz, Nova Sport2, ČTSA, Slovakia Ring, Homerlive, a další spřízněná média a webové stránky, které o nás chtějí publikovat.

Děkujeme všem i za osobní účast na vyhlášení, přejeme hezké svátky a klidnou ne motoristickou zimu a zase někdy s Carboniacupem nashledanou.

PET a VR, foto Dušan Belica

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting