Vydařená show Tomáše Engeho při Setkání mistrů

Liberecký závodník se letos zúčastnil již jedenadvaceti závodních víkendů, ale až v listopadu se poprvé ukázal českým fanouškům při tradiční akci Setkání mistrů. Na pozvání týmu Ctirada Hájka se divákům ukázal v historickém voze Opel Kadet C-GT.
„Byla to opravdu vydařená show. Podél okruhu bylo velké množství diváků, což mi dodávalo velkou radost z jízdy. Myslím, že právě diváci mohli za vydařenou exhibici, kterou jsme předvedli s tátou v nádherně zlutě zbarvených vozech Opel Kadet C-GT. Na konci jízdy se táta postavil na cílovou rovinku a já kolem něj udělal dvě kolečka. Musím říct, že jsme to netrénovali a měl jsem docela obavu, jak to dopadne. Splnilo to ale naše očekávání,“ uvedl s úsměvem Tomáš Enge, který rozdal nespočet autogramů a pózoval před foťáky fanoušků.

Enge

Za volanty vozů Opel Kadet C-GT usedl Tomáš a jeho otec Břetislav na pozvání Ctirada Hájka. „Za tuto příležitost jsem opravdu rád. Překvapilo mě, jak lehce se závodní speciál ovládal. Trvalo mi asi jen tři kola, než jsem pochopil, jak ho mám vodit ze zatáčky do zatáčky. Příjemně překvapený jsem byl také z profesionálního přístupu týmu, který se rovnal světovým stájím,“ nešetřil chválu na svůj tým liberecký závodník. Enge byl v jednom týmu s rally legendou Juhou Kankkunenem. „Bylo velmi příjemné se potkat s hvězdou šampionátu staré éry vozů skupiny B a WRC. Tak jako naše rodina, tak i Juha byl do Sosnové pozvaný od pana Hájka. Navíc pro fanoušky i Juhu bylo příjemným překvapením, když se na okruhu objevil jeho zrestaurovaný speciál Lancia Delta HF Integrale,“ řekl Tomáš.

Závěrem se všichni zúčastnění jezdci sešli před tribunou, aby uctili památku Miloše Vágnera, který podlehl svým zraněním při rally Krkonoše. „Vyjádřili jsme také podporu Petru Grossovi, který stále bojuje ve svém životním závodě o vítězství. I touto cestou bych mu rád vyjádřit podporu, aby svůj boj úspěšně zvládl,“řekl Enge.

Enge

„Již tento víkend se zúčastním Pražského rallysprintu, kde se divákům představím za volantem Škody Octavie WRC. Myslím, že je to ideální vůz pro show, kterou jistě tento podnik bude, a já se vynasnažím diváky pořádně zahřát. Tento tradiční podnik, který jsem v roce 2003 vyhrál, se vrací zpět na Strahov. Díky společnosti  Autotým, která stojí za mým startem, se opět můžu těšit na rozvášněné české fandy motorsportu,“ dodal na závěr Enge.

TZ:  www.tomasengeracing.cz 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.