Drexler Cup odstartuje v květnu a opět pojede v Brně

Série známá pod jmény Austria F3 Cup a Remus Cup se loni představila pod novým sponzorem firmou Drexler, a tak promotér Franz Woess měl opět pod patronací pěkné pole všemožných formulí od F3, F Renault, či F4. Našincům bývá formulový svět značně vzdálen, protože v ČR se vlastně ani žádná pořádná série monopostů nejezdí, Eset Formula, či FIA Zone se během roku spojuje s ostatními sériemi, aby bylo početnější pole. Českých jezdců tedy v tomto sportu nalezneme pomálu a vítězství ani v Drexler Cupu asi jen tak neuvidíme.

Světlou nadějí je Tom Beckhäuser, který s Dalarou F3 ukazuje, že by přeci jen mohl český pilot promluvit i do pořadí v těchto formulových disciplínách, budeme mu držet palce, aby české barvy ve světě monopostů byly alespoň trochu vidět.

O technickou podporu bude stejně jako loni pečovat firma Ravenol.

Promotér se snažil jezdcům zajistit atraktivní kalendář a navázat tak na loňskou úspěšnou sezónu monopostů Drexler Cupu 2019. Mezi dalšími partnery seriálu se představí BIO Circle, a také Horag AG ze Švýcarska.

Kalendář Drexler Automotive Formel Cupu obsahuje nejen závod v Brně, kde se představí seriál opět na Masaryk Racing Days, ale také třech italských tratích Mugello, Imola a Monza, tedy okruhy, kde se jezdí i F1, nevyjímaje závody v Rakousku, kde Drexler Cup bude hostit nejen Red Bull Ring, ale také Salzburgring. Jedno políčko v kalendáři mají promotéři ještě otevřené. Seriál se představí po boku italské TOPJET série, nebo FIA ZONE CEZ.

Mezinárodní motorsport a plánování tras by mělo být pro týmy i letos nákladově únosné, libuje si Franz Woess.

Termíny Drexler Automotive Formel Cupu 2020

15./17.květen Red Bull Ring (AUT)

12./14.červen Salzburgring (AUT)

17./19.červenec Mugelo (ITA)

28./30.srpen Imola (ITA)

04./06.září Brno Masaryk Days (CZE)

16./18. říjen Monza (ITA)

 Drexler-Formel-Cup-Red-Bull-2019 356.jpg

Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.