Ze silničního auta do formule a zpět.

O minulém víkendu se Patrick Schober (16 r.) zúčastnil dvou závodů ve dvou různých vozech. Byla to pro něj dvojitá výzva. Na jedné straně, poprvé v této sezóně startoval s Königem v Histo Cupu a na druhé straně sdílel kokpit v BMW ve vytrvalostním závodě Ravenol se svým otcem, bývalým mistrem silničních vozů Peterem Schoberem.
V pátek večer se hodinový, vytrvalostní závod jel s povinnou zastávkou v boxu na tankování a výměnu řidiče.  Krátce po startu však došlo k nehodě v cílové rovince na jejímž konci auto narazilo do boxové zdi a zcela zničené nárazem se vrátilo na trať, kde projíždělo BMW řízené Peterem Schoberem. Závody byly odložené na sobotu ráno pro těžké poškození boxové zdi. V závodě pak posádka Peter a Patrick Schoberové dokázali při své premiéře obsadit druhé místo ve třídě.
V závodě Histo Cupu nastoupil Patrick Schober s formulí König s objemem 1400 ccm a 120 hp. Závod začal jako "mokrý" a Patrick si držel krásné 3. místo. Postupně déšť slábnul a mokré pneu již nepřinášely žádnou výhodu. Patrick postupně ztrácel  a dvě kola před cílem musel bohužel zastavit s poškozeným motorem.
Další závod čeká Patrika už tento víkend ve FIA - ČEZ, tentokrát opět ve formuli 4 na Slovakiaringu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.