OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Všechno nebo nic, takové bude pro brněnské korfbalisty letošní finále

Jedno je jisté - bude to letos nejúspěšnější sezóna pro brněnský korfbal v historii. Po lednovém bronzovém úspěchu na evropském poháru Europa Shield vyhrál tým dospělých základní část nejvyšší korfbalové soutěže a postoupil přímo do jeho finále, které navíc pořádá na domácí půdě už tuto sobotu. K tomu v letošním soutěžním ročníku získal medailová umístění ve všech věkových kategoriích, v nichž se korfbal hraje. Ale tou sladkou tečkou by se stejně měl stát vytoužený mistrovský titul dospělých. Jenže na cestě stojí strašák se jménem KCC Sokol České Budějovice.

Už čtyři roky nepoznala nejvyšší soutěže v korfbalu jinou dvojici finalistů, čtyři roky je boj o titul mistrů ČR soubojem dvou největších korfbalových rivalů, Brna a Českých Budějovic. Soubojů, kde emoce tečou proudem a nikdo nedostane nic zadarmo. Soubojů dvou celků, které se navzájem znají do posledního puntíku a jejichž rivalita jde takříkajíc až „za hrob“. Takové bude i nadcházející finále České korfbalové extraligy, kterým vyvrcholí Finálový den českého korfbalu v sobotu 28. dubna 2018 ve sportovní hale v Brně-Maloměřicích.

„Čekám, že letošní finále bude hodně vypjaté. Bude to všechno nebo nic. Herní systém je v tomto ohledu poměrně krutý, i když jsme vyhráli soutěž tak říkajíc „o parník“, ve finále hraném na jediný zápas nemáme nic jisté,“ svěřil se se svými obavami brněnský lodivod, Jakub Máša. „Bohužel se špatně odhaduje aktuální forma soupeře, protože k posledním kolům nenastupoval v kompletní sestavě. Ale i v našich řadách se po vleklých zraněních vrací někteří důležití hráči, takže i my máme nějaká esa v rukávu.

A oba týmy mají rozhodně velkou motivaci letošní finále vyhrát. Zatímco budějovičtí mají šanci vybojovat historicky rekordní 10. titul mistrů ČR, pro domácí celek by vítězství znamenalo třetí vítězné oslavy ve čtyřech letech a především završení fantastické sezóny, v níž Korfbal klub Brno získal medaile ve všech pěti věkových kategoriích od nejmenších žáčků až po dospělé, z čehož jsou už nyní dvě zlaté.

Program Finálového dne českého korfbalu v Brně-Maloměřicích doplní dopolední zápasy o titul mistra republiky v kategorii starších žáků, v nichž má KK Brno také zastoupení, když se ve finálovém souboji střetne s Prostějovem. Na žákovskou kategorii pak naváže v 13:00 finále nižší soutěže dospělých mezi Prostějovem B a Kolínem a celý svátek korfbalu vyvrcholí již zmiňovaným finálovým duelem korfbalové extraligy v 15:00.

Program Finálového dne českého korfbalu najdete na webových a facebookových stránkách českého korfbalového svazu (www.korfbal.cz) a Korfbal klubu Brno (www.korfbalbrno.cz).

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.