Vršecký si vysněný debut užil

18letá závodnická naděje Aliyyah Koloc se do seriálu FFSA GT4 Series vrátila ve výborné formě. Na legendárním okruhu ve Spa-Francorchamps si v posádce spolu s Davidem Vršeckým dojela v barvách stáje Buggyra ZM Racing pro svůj zatím nejlepší výsledek v tomto silně obsazeném šampionátu sportovních vozů.

Aliyyah se do Mercedesu-AMG GT4 vrátila poprvé od prvního letošního podniku na okruhu v Nogaru. V seriálu, jehož závodní víkendy sestávají ze dvou hodinovek, pojede i zbývající dva letošní závody.

První závod – sobota

V kvalifikaci se dvojice Bugygry trápila s nastavením, což jí přineslo na startu závodu 12. místo v kategorii Silver a 36. celkově. V sobotu se netradičně startovalo do západu slunce.  Ale Aliyyah Koloc dokázala skvěle pracovat s pneumatikami a David korunoval povedenou jízdou několika předjížděcí manévry. Výsledkem byla konečná 23. pozice – tedy postup o 13 pozic - a udržení dvanáctého místa mezi „stříbrňáky“.
Výsledek byl obzvláště pozitivní díky tomu, že šlo o první závod týmu při přechodu ze světla do tmy. To přineslo výzvu v podobě zhoršené viditelnosti kvůli zapadajícímu slunci a rozvířeného prachu ze štěrkových únikových zón.

Druhý závod – neděle

David Vršecký vybojoval na nedělní start 13. místo v kategorii Silver, ale co bylo mnohem pozitivnější, 30. pozici celkově. Bohužel hned v druhém kole se musel David v první zatáčce vyhýbat nehodě, proto ztratil několik míst.  I přesto posádka Koloc – Vršecký neztratila elán bojovat a výsledkem bylo skvělé deváté místo v kategorii Silver a 25. v celkové klasifikaci.
„Dneska jsem do Mercedesu usedala jako druhá. Bylo velké vedro, takže to bylo docela náročné. V autě jsme se měnili během výjezdu safety car. Ten pak byl na trati ještě několik kol, takže jsem se snažila jet obezřetně a nedostat se mimo trať. Právě za výlety mimo vytýčenou dráhu bylo několik trestů průjezdu boxy,“ vysvětlila Aliyyah Koloc.

„Penalizaci obdrželo několik aut před námi, takže se nám dařilo posouvat kupředu. S výsledkem jsem spokojená, tento víkend jsem se toho moc naučila. S Davidem jsem si užila fakt moc zábavy, zajeli jsme dobré výsledky a těším se na další závodní víkend,“ dodala mladá pilotka.

„Byli jsme rádi, když jsme náš první večerní závod dokončili. V neděli to bylo jiné, protože pálilo slunce, to hodně ztěžuje předjíždění. Hodně auta musel na drivethrough a taky bylo hodně kontaktů. Podle mě to byl těžší závod než v sobotu. Auto bylo perfektní, tým udělal obrovský kus práce, takže jsem s průběhem víkendu nadmíru spokojený,“ uvedl David Vršecký, mentor Aliyyah Koloc a šéfkontruktér týmu Buggyra ZM Racing. Zkušený pilot se ve Spa-Francorchamps dočkal vysněného debutu na tomto slavném okruhu, kde se mu ještě nepoštěstilo závodit.
Další start v šampionátu FFSA GT4 Series čeká Aliyyah 9. až 11. září na francouzském okruhu v Lédenonu. Ale už víkend předtím se představí českým fanouškům na domácí půdě Buggyry v Mostě během atraktivního klání EuroNASCAR.

Zdroj: Buggyra.com