Vozy týmu Reiter Engineering dominovaly oficiálním testům na okruhu Paul Ricard

Týmy šampionátu Blancpain GT Series měly tento týden na programu takzvané BOP testy, tedy vyrovnání výkonu jednotlivých vozů. Ve Francii nechyběl ani Reiter Engineering a Tomáš Enge se speciály Lamborghini Gallardo R-EX a SaReNi Camaro GT3.

Enge

V rámci Balance of Performance (BOP) se ve Francii představily nové vozy Audi R8 LMS, Lamborghini Huracan GT3, Nissan GTR Nismo nebo McLaren 650S. Vylepšené vozy Gallardo R-EX a Camaro GT3 představil také Reiter Engineering. „U Gallarda R-EX si myslím, že dostaneme nějaké to kilo navíc nebo menší restriktor sání vzduchu motoru, protože jsme se oproti loňskému Gallardu FL2 posunuli hodně dopředu. To dokazují zajížděné časy. Spokojeni můžeme být i s vývojem Camara, které prošlo změnami především v aerodynamice,“ uvedl při cestě z tradičních testů český jezdec. Účelem těchto BOP jízd je vyrovnat vozy různých značek tak, aby jeden jezdec dokázal se všemi vozy GT3 zajet co možná nejpodobnější čas.

Volné testy pro týmy a jejich jezdce byly na programu ve středu a ve čtvrtek. Předchozí dny jezdili se závodními speciály testovací jezdci společnosti SRO, která je organizátorem závodů GT Series. Těmito výsledky BOP testů se řídí převážná část všech šampionátů, a to nejen v Evropě ale také v Americe, ale také v Austrálii a Asii. „My jsme dopoledne provedli základní nastavení našich aut a odpoledne to již měli v rukách zkušební jezdci SRO. Výsledky testů budeme vědět tak za čtrnáct dní, ale už teď víme, že jsme udělali přes zimu velký kus práce. Ve středu zajel nejlépe s naším Gallardem R-EX kolega Peter Kox, když zajel v konkurenci necelých padesáti aut absolutně nejrychlejší čas. Já ve čtvrtek ve stejné konkurenci obsadil s Camarem třetí příčku,“ řekl na konto výkonu vozů týmu Reiter Engineering Tomáš Enge.

TZ a foto | www.tomasengeracing.cz,

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.