SVC Náchod Motorsport přivezl z posledních dvou závodů vítězné trofeje za skupinu E2-SH. Závodilo se ve Švýcarsku a Slovinsku...

Vitver

Srpen byl pro SVC Náchod Motorsport ve znamení náročného závodního programu. Po francouzském Le Mont Dore čekala na Vladimíra Vitvera ještě dvojice podniků z kalendáře Mistrovství Evropy. Nejprve zavítal český tým do švýcarského Saint Ursanne, kde na rozdíl od Le Mont Dore čekala velice rychlá trať, kde se dosahovaly rychlosti vysoko přes 200km/h.

Vitver

Švýcarský závod navštívil tým vůbec poprvé ve své historii. Premiéra na závodní trati je při závodech do vrchu vždy velmi obtížná. Závody do vrchu jsou svým způsobem kvalifikací, kterou známe z okruhů, s tím rozdílem, že zde je pouze jedno kolo na zajetí kvalitního výsledku. Rozhodující jsou vždy zkušenosti a najeté závodní kilometry. SVC Náchod Motorsport byl před závodem naprostým „zelenáčem“ oproti domácím jezdcům, kteří znají každý metr tratě nazpaměť. Vladimír Vitver chtěl své soupeře co nejrychleji dohnat a tak se výrazně s tratí seznámil při projížďkách s civilním vozem: „Ursanne má své kouzlo. Nesmírně rychlá trať je také jednou z nejnebezpečnějších. V prostřední části není místo na chybu, protože jednotlivé zatáčky navazují přímo na sebe. Velmi důležitá je zde závodní stopa. Na trati je několik míst, takzvaných „srdcovek“, které jsou tradičně na video záběrech na Youtube. Moc se těším, až nimi protáhnu Audi.“

Audi WTT-R DTM v červeno-bílém zbarvení vyrazila na trať během tréninku celkem třikrát. Seznamování s tratí v závodním voze, přinášelo postupné zrychlování až na čas 2:11,63. Při pohledu na výsledkovou listinu figuroval po sobotě Vladimír Vitver překvapivě v čele všech vozů, vycházejících z cestovních automobilů. Za Vladimírem zaostal i místní specialista a rekordman tratě Bruno Ianniello s Lancií Delta S4 či Nicolas Werver, který se svým Porsche zdolal náchodského jezdce v Le Mont Dore. Vladimír Vitver v nedělním závodě pokračoval v nastoleném trendu zrychlování. V jednotlivých jízdách posunoval hranici svých výkonů níže a níže. Ve druhé a třetí závodní jízdě zajel shodně 2:09,81 a tento výkon mu přinesl triumf ve skupině E2-SH.

Vitver

„Saint Ursanne bylo opět tratí, která zcela vyhovovala Audi. Dokončil jsem na prvním místě ve skupině a neoficiálně jsem byl třetí mezi cesťáky. Pro nedělní závod se team na základě výsledků vlastních a konkurence rozhodl pošetřit finance a použít starší tréninkové pneu a neatakovat kvalitnější časy a schovat si útoky až bude mít team v Ursanne větší konkurenci a odjeto více kilometrů. Trošku jsem jen rozladěn ze třetí jízdy, kdy mi časomíra ukázala jiný čas, než který jsem vyčetl po závodě ze svých dat,“ řekl k závodu ve švýcarském Saint Ursanne český reprezentant.

Hned následující víkend se vydala výprava SVC Náchod Motorsport o 1000 kilometrů na východ – do Slovinska. Závod Ilirská Bistrica byl předposledním podnikem letošní sezóny ME. Ani na této trati v minulosti tým nestartoval, takže opět na Vladimíra čekalo seznámení s tratí. Z pohledu jezdce poněkud jednodušší trať než ve Švýcarsku, ovšem s mnoha záludnostmi. Především kluzký asfalt a dvojice zpomalovacích retardérů mohla přinést potíže v závodní jízdě. Ve Slovinsku navíc startovala početná rakouská výprava vozů skupiny E1 s Felixem Pailerem a Herbertem Pregartnerem v čele. Přímí soupeři, se kterými se již Vladimír setkal na Rechbergu a Ecce Homo. Opět se čekalo, jak si povede proti těmto zkušeným jezdcům. Již nyní můžeme prozradit, že závodní víkend výrazně ovlivnilo počasí. Zatímco v sobotu panovaly ideální podmínky, v neděli zasáhla do závodu bouře a silný liják. Na suchu nenašel v cestovních vozech Vladimír soupeře, poradil si s přehledem Pregartnerem, Pailerem, Jelínkem i s nefunkčním servořízením, které přišlo díky poruše o olej. I tak výsledný čas 2:21,17 znamenal v silně obsazené kategorii sportovních prototypů a formulí 11. místo absolutně!

V neděli ovšem přišla již zmiňovaná bouře a výsledky byly díky proměnlivým podmínkám úplně zkreslené. Víceméně rozhodovalo, kdo pojede na suchu, vlhku, čí jak bude komu pršet, Vladimír Vitver startoval v první závodní jízdě na chvostu startovního pole, zrovna když začal déšť dosahovat největší intenzity. Průběžnou 34. příčku v absolutním hodnocení po první jízdě tedy nebylo možné hodnotit objektivně. Do druhé jízdy se již počasí umoudřilo a dešťové mraky vystřídalo slunce. Trať ovšem byla stále mokrá, Audi WTTR DTM  zajelo v závěrečné jízdě víkendu rychleji, ovšem k časům z tréninku to bylo stále daleko. Druhá jízda nakonec znamenala posun v rámci absolutního pořadí závodu na 19. pozici. Důležitější odpovědnější ovšem bylo neudělat chybu a dovést Audi WTTR-DTM na první příčce ve skupině E2-SH, stejně jako v Saint Ursanne.

Tímto si také dovolujeme poděkovat partnerům, bez kterých by se team nemohl účastnit těchto závodů, jmenovitě  SVC Náchod,s.r.o. - www.svcnachod.cz ,  Trumf, s.r.o.-  www.triumfcz.eu . Profesionální nářadí, ČSOB pojišťovna -  www.csobpoj.czAuto Hotárek autopříslušenství  -   www.autohotarek.cz , AVON Tyres - www.Racingtyres.cz , Motorsport Magazín - www.motor-sport-magazín.cz ,  Echo Náchod - www.novinyecho.cz , Město Náchod - www.mestonachod.cz

Za team SVC Náchod - Vladimír Vitver

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.