Vítězný tanec Buggyry rozzářil autodrom Most

Vláďa Rožánek

Závody FIA Truck Racing Championship přivítal, jako každoročně autodrom Most po letní pauze po Nürnburgringu, v čele s novým vedením autodromu, kterého práce byla vidět téměř na každém kroku.

Velmi početné divácké návštěvy předčily očekávání, ale diváci neodcházeli s prázdnou, pěkný zážitek ze závodů, možnost se nechat, popřípadě i řídit závodní speciál na polygonu, či se svézt BVP vozidlem, nebo si zajít se podívat přímo na startovní rošt závodů FIA Truck. Exhibiční jízdy série Boss GP předvedla v neděli i Veronika Cichá s Dallarou GP2.

Pekař na startu

Tomáš Pekař při závodech Renault Clio Cup Central Europe splnil své velké přání, a to vyhrát před domácím publikem, když v sobotu mu v jeden okamžik sice Calcum a Eberle vzali vítr z plachet, ale on jim to zase před nájezdem pod přemostění Meritor vrátil a pak již budoval svůj malý náskok až do konce, v neděli sice závod nedokončil, ale i tak předvedl fanouškům skvělý výkon.

foto: V. Sýkora

V kvalifikačním závodě FIA Truck Racing Championship sice ještě zvítězil zatím suverén letošní sezóny rychlých trucků Maďar Norbert Kiss, před Němcem Hahnem a naším Adamem Lackem na Buggyře, ovšem vrcholem dne se stal závod pohárový, tedy nejen jinak bodově hodnocený, ale také s obráceným pořadím osmi jezdců z předchozí jízdy. Odstartovat se do něj povedlo velmi pěkně Němce Stefi Halm na MANu, ovšem Buggyra s Adamem Lackem a hlavně Davidem Vršeckým ji nakonec udolali a oslavili vítězný double, který českým divákům udělal nemalou radost ve tváři. Frankie Vojtíšek za sebou nechával i Albaceteho s Hahnem, ovšem ti mu nakonec ujeli, ale na třetího českého zástupce zbylo bodované deváté místo, stejně jako v předchozí kvalifikační jízdě.

Grid girls - Most

Nedělní kvalifikační závod ovládl Němec Hahn, před vedoucím Maďarem Kissem a Albacetem, kteří spolu bojovali až do odmávnutí šachovnicovou vlajkou. Čtvrtý dojel Němec Reinert na MANu a zle na něj dotíral Gerd Körber s Ivecem. David Vršecký skončil s Buggyrou na šestém místě, sedmá dojela Lohrová se zkušenostmi z DTM a osmý Adam Lacko, který tak při otáčení osmi jezdců měl v pohárovém závodě právo startovat z pole positions.

foto: V. Sýkora

Buggyra očekávala, zda se podaří Adamu Lackovi zvítězit i v nedělním pohárovém klání, protože body do poháru konstruktérů, který prozatím vedla, by se jistě hodily. Adam Lacko po jedenáctiokruhovém klání zvedl zlatý pohár nad hlavu a na stupních vítězů ho doplnil ještě druhý jezdec Buggyry David Vršecký, který tak naplnil sen a Buggyra odjíždí z Mostu nejen s větším náskokem v poháru konstruktérů, ale také se dvojí double pohárů z pohárových závodů FIA Truck GP. Frankie Vojtíšek už v neděli na evropské body nedosáhl, když jednu jízdu nedokončil a ve druhé dojel patnáctý, dvě devátá místa i tak znamenají pro Frankie Vojtíška další body do seriálu FIA Truck.

A. Lacko - Buggyra

Vítaným doplňkem byly závody Porsche GT3 Cup Central Europe, či KIA Lotos Cup s převážně polskými jezdci, kteří ovšem svou techniku mnoho nešetří a byla k vidění i pěkná rána do svodidel.

Porsche Cup

Výsledky všech klání naleznete zde:

http://www.autodrom-most.cz/cz/zavody/czech-truck-prix-2015/vysledky/ 

FIA Czech Truck Prix 15 se vydařila a my se už teď můžeme těšit na tu příští, při které se opět v Mostě třeba uvidíme.

Porsche Cup

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.