Víkendová série proti mladým puškám

Dračí áčko čeká v pátek od 19 hodin na MBS utkání proti Třebíči Nuclears, která je aktuálně na čtvrtém místě v tabulce a je proto velkým překvapením celého ročníku. Za zmínku stojí ale fakt, že z jedenácti utkání, které Třebíč absolvovala, bylo deset se spodní čtyřkou tabulky. Jediný zbylý zápas hrála právě proti Drakům, ve kterém prohrála 7:9. Ve vzájemných soubojích z loňského ročníku si vedou lépe Draci 0:1, 9:0, 2:1, 9:0 a pohárový výsledek z finále 3:2.

Za kvalitními výsledky týmu z Vysočiny stojí pálkaři jako Ivan Hamža, Dominik Doležal, Daniel Cameron. Na kopci bychom měli vidět mladé eso Lukáše Hloucha či posilu Reece Greena. Draci mají vyrovnanější statistiky. Brněnskými tahouny jsou kečr Petr Čech a třetí meta Tomáš Polanský. Na kopci zajisté uvidíme Wesleyho Roemera, který s přehledem kraluje nadhazovačským statistikám a zatím žádnému soupeři neumožnil ani jeden jediný doběh.

V pátek svoji hráčskou kariéru zároveň ukončí David Winkler, a to právě v dresu Třebíče. Vybral si právě souboj s Draky, protože zde působil velkou část své baseballové kariéry jako hráč, trenér a zaměstnanec. „S Draky jsem vyhrál spoustu titulů, a proto jsem se rozhodl právě pro tento den.“

Série se v sobotu přesune do Třebíče do areálu Na Hvězdě.

V neděli od 14 hodin na MBS čeká Draky další kolo Českého baseballového poháru proti Olympii Blansko. Blansko si v předešlém kole poradilo s týmem Bongo Liberec v poměru 17:9 a Draci byli hrát v Šumperku, odkud přivezli postup za výhru 22:3. Blansko je letos bohužel na dně extraligové tabulky bez jediného vítězství a jedenácti porážkami, ale uvidíme, zda nepřekvapí právě v této soutěži, která je o jednom zápasu. Borci z jahodového pole se opírají o pálkařské dovednosti Davida Farkaše a Natsuhiko Ue a na kopci dělají maximum Jakub Kostka a Štěpán Havlíček. Všichni dračí fanoušci vědí, jak jednoduše se dá soupeř podcenit a o tom to celé bude.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.