Víkend 24h Camions v Le Mans Bugatti

Na světoznámém závodním okruhu v Le Mans se konal další ročník závodů 24h Camions, tedy závodů FIA European Truck Championship, BTRC britský pohár a také FFSA mistrovství Francie kamionů. Nejen Evropa měla zajímavé závody, ale i FFSA, které nabídlo široké závodní pole, tak krásné souboje.

V prvním klání FIA ETRC udělal Lacko Körbera v posledním kole, zvítězila Halmová porazila Hahna i Kisse, Vršecký čtvrtý, Lacko po jízdě z 11. místa nakonec sedmý, tedy na otočeném roštu byl v první řadě!

RKX_9032

1. závod FFSA mistrovství Francie vyhrál Anthony Janiec, před Robineau a Montagny, Theo Calvet nakonec udolal Poláka Ostaszewského a Frank Conti s Volvem sice Sousu předjel, ale poslední zatáčka ho vynesla a řachnul do svodidel těsně před cílem a už neodjel. První závod FIA ETRC dlouho držel z polepositions Körber na Ivecu, ale po ráně od Albaceteho končí až třetí, napínavý závod až do konce, Vršecký Halmovou za sebou udržel, dojel pátý a Lacko po zaspání na startu a ráně s Lenzem končí za Jose Rodriguezem osmý. Dva se perou (Albacete a Körber) a třetí se směje. Kiss nakonec vítězí!

FFSA druhý závod vyhrává po boji Anthony Janiec, Ostaszewski, ani Jeremy Robineau se dlouho z první řady neradovali. Situace využil Montagny a na čele půl závodu odjel. Janiec si dal ránu s Calvetem, ovšem potom se dral dopředu, napřed přes Thohase Robineaua, pak přes Montagnyho, který byl v jedné ze zatáček nakonec moc dlouhý. Theodosio s Maurim po kontaktu se postarali o zpestření, zůstali oba nepojízdní v jedné ze zatáček, ale safetycar nevyjel.

První nedělní závod Adam Lacko vítězí, Lenz kousal, ale skončil druhý. Pěkný souboj plech na plech předváděl Hahn a Kiss, dokonce se na ně dotáhla i Halm, Vršecký šestý, Albacete po souboji napálil Breretona, který skončil mimo trať.

RKX_8077

1. nedělní jízdu FFSA Camions vyhrál suverénně Janiec, před Robineauem, který Montagnyho předjel po několika manévrech plech na plech. Theo Calvet ozdobil závod soubojem se Sousou na ex MKR Renault ale Calvet ho naboural a pak nedojel. Britské trucky vyhrál Stuart Oliver s Volvem, když Luke Taylora předjel v posledním kole. Ve FIA ETRC poslední závod vyhrál letos poprvé Körber s Ivecem, druhá Halm, třetí Hahn a čtvrtý Lenz, který Lacka v jedné ze zatáček nakonec předjel.

Poslední závod mistrovství Francie FFSA vyhrál Janiec po krásném souboji s Montagnym, který dlouhou dobu vedl, podobný souboj Ostazsewskiho a Robineaua dopadl pro Francouze bronzem. Souza s dalším ex MKR pak ubránil své místo jen plechy kamionu, protože Conti si chtěl nasbírat více bodů, když v sobotu nedokončil, ale nepovedlo se. Víkend 24 Heures Camions budiž pochválen!

ADAM LACKO má 45 bodů k dobru, tak uvidíme, držíme všechny palce, ve hře je ještě 60 evropských bodů. Po Jaramě budeme chytřejší!

Vláďa Rožánek, 24h Camions Le Mans Bugatti, FIA ETRC 2017, FFSA 2017 | Foto: Buggyra Media